REKLAMA

Centrum medyczne włączyło się w akcję pomocy uchodźcom!

Pomoc, w jaką zaangażowało się Centrum Medyczne Medyk na początku agresji rosyjskiej na Ukrainę, została doceniona przez rząd Indii, a reprezentacja firmy odebrała z rąk przedstawicieli indyjskich władz specjalne odznaczenia.

Wraz z wybuchem wojny Centrum Medyczne Medyk brało czynny udział w pomocy uchodźcom – nie tylko Ukraińcom, ale także Hindusom studiującym medycynę na Ukrainie. Stanisław Mazur, prezes CM Medyk, pomógł w organizacji noclegów dla ponad 6200 młodych obywateli Indii, którzy zatrzymywali się w Polsce podczas podróży z Ukrainy do Indii. Operacją „Ganga”, zainicjowaną przez indyjski rząd i mającą na celu bezpieczne sprowadzenie młodych obywateli do kraju, zajmował się dr Amit Lath, jeden z największych przedsiębiorców w Indiach, mający już wcześniej duże powiązania z Polską – jest m. in. wiceprezesem Polsko-Indyjskiej Izby Gospodarczej.

– Inicjatywa zakończyła się wielkim sukcesem – studenci uciekający z Ukrainy przyjeżdżali do Rzeszowa, gdzie dzięki współpracy rządu Indii, Ambasady Indii w Polsce oraz Centrum Medycznego Medyk mieli zapewnione warunki noclegowe, wyżywienie, opiekę medyczną, a dalej bezpiecznie jechali do domu. O bezpłatny transport zadbał rząd Indii – Indyjskie Siły Zbrojne wysyłały do Rzeszowa specjalne samoloty, którymi młodzi ludzie byli transportowani na teren Indii. Z takiej formy pomocy skorzystali także mieszkańcy innych krajów – indyjskie samoloty przewoziły do domu także obywateli Ameryki Północnej, Bangladeszu czy Arabii Saudyjskiej, również bezpłatnie. Na miejscu w Rzeszowie akcję pomagali koordynować Ambasador Indii w Polsce Nagma Mohamed Mallick oraz generał Vijay Kumar Singh, obecny minister transportu drogowego i autostrad Indii. W pomoc zaangażowały się również władze Rzeszowa i Podkarpacia, samorządowcy z regionu oraz Podkarpacka Policja. Bez wątpienia była to największa do tej pory operacja tego typu w Polsce, tworzona przez rząd zagraniczny – podkreśla lek. Stanisław Mazur, Prezes Centrum Medycznego Medyk.

Współpraca zaowocowała – przedstawiciele CM Medyk, w tym lek. Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk, Joanna Dobrzaoska, commercial director oraz Tomasz Brud, dyr. ds. rozwoju, otrzymali zaproszenie do Mumbaju, gdzie najpierw udali się z wizytą do ministerstwa tekstyliów, a potem spotkali się z Konsulem Generalnym RP, Damianem Irzykiem w Mumbaju oraz z przedstawicielami indyjskich władz i wspólnie z drem Amitem Lathem odebrali specjalne odznaczenia, będące wyrazem wdzięczności za pomoc humanitarną, jakiej do tej pory żaden kraj europejski nie udzielił Indiom. Również premier Indii, Narendra Modi, podczas rozmowy online z drem Amitem Lathem, podziękował w imieniu całego rządu za pomoc, zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie akcji, podkreślając, jak ogromne humanitarne miała znaczenie.

– Chcemy nie tylko poinformować Państwa o tym ważnym i zaszczytnym dla nas wyróżnieniu, ale zwrócić również uwagę na fakt, że Indie są otwarte na Polskę i Polaków jak jeszcze nigdy dotąd i chętnie widzą w nas partnera do współpracy. Nasze działania już zaowocowały m. in. na polu edukacyjnym – od nowego roku akademickiego płatne studia medyczne w Polsce, także w Rzeszowie, rozpocznie kilka tysięcy studentów z Indii. Chcemy tę szansę wykorzystać i rozwijać dalej nasze stosunki międzynarodowe oraz kontakty handlowe. Wierzymy, że wspólne działania pomogą stworzyć wiele inicjatyw na międzynarodowej arenie politycznej, gospodarczej, a przede wszystkim społecznej – dodaje prezes Mazur.

21-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)