REKLAMA

Chcieć to móc

SANOK / PODKARPACIE. Każdy z nas regularnie snuje wizje własnej przyszłości. Marzymy o zdrowiu, szczęściu, realizacji ambicji zawodowych oraz dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Wydawać by się mogło, że dla chcącego nic trudnego ale co z tymi, których los doświadcza? Wielu z nas zastanawia się jak osoby zmagające się ze swoimi niepełnosprawnościami radzą sobie w życiu codziennym, nie myśląc nawet o jakimkolwiek życiu zawodowym. Jednak jest to możliwe, a dobrym tego przykładem jest Adrian Rajtar, student Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, który mimo wszelkich przeciwności losu, związanych ze znacznym stopniem niepełnosprawności udowadnia, że „chcieć to móc”.

Adrian Rajtar obecnie jest absolwentem kierunku „Praca socjalna z elementami organizacji i zarządzania”. Z wynikiem bardzo dobrym zdobył tytuł zawodowy magistra w dniu 25 czerwca 2021 r. Sytuacja Adriana pokazuje, że ograniczenia, z którymi się zmaga nie spowodowały, że „się nie da” a wręcz przeciwnie, cały czas dąży do wyznaczonych przez siebie celów, które traktuje jako misję. Przez wszystkie 5 lat studiowania na Uczelni był bardzo dobrym studentem przez co pokazał, że pracowitością, wytrwałością i przy wsparciu Mamy, która zawsze jest przy nim, oraz innych życzliwych mu osób, można osiągnąć naprawdę wiele. Mam nadzieję, że studiowanie w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku jest tylko przystankiem w karierze zawodowej Adriana i że zawsze będzie dobrze wspominał lata spędzone w sanockiej uczelni.

Zachęcam do tego, aby tak jak Adrian, nie bać się realizować swoich planów, pasji i marzeń. Niezależnie od sytuacji w jakiej człowiek się znajduje powinien zawsze optymistycznie patrzeć w przyszłość i pamiętać, że jeśli tylko chcemy – możemy wiele.

Pełnomocnik rektora ds. studentów niepełnosprawnych

źródło: materiały nadesłane

02-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)