REKLAMA

POLSKA112: Policjant z Sanoka sprawcą kolizji. Czy prowadził pod wpływem alkoholu? Rusza prokuratorskie śledztwo

SANOK / PODKARPACIE. 12 listopada w Trepczy miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego. Pojazd kierowany przez funkcjonariusza policji, pełniącego na co dzień służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku, wypadł z jezdni i uderzył w przepust. Kierowca miał usiąść za kółko w stanie nietrzeźwości.

Asp. szt. Anna Oleniacz. fot. arch. Policji

– Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia, do którego doszło we wtorek, przed południem na ul. Środkowej w Trepczy. Trwa prokuratorskie śledztwo. Pytania w sprawie proszę kierować do Prokuratury Rejonowej w Sanoku – przekazała nam asp. szt. Anna Oleniacz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Prokurator Izabela Jurkowska-Hanus. fot. arch. red.

– Prokuratura na podstawie artykułu 116 ustęp 5 regulaminu złożyła wniosek do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, o wyłączenie prowadzenia tego postępowania. Podejrzenie popełnienia czynu zabronionego dotyczy funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, z którym to prokuratorzy tutejszej jednostki współpracują. Materiały zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Krośnie – wyjaśniła Izabela Jurkowska-Hanus, Prokurator Rejonowy Prokuratury Rejowej w Sanoku.

Prokurator Marta Kolendowska-Matejczuk. fot. arch. prywatne

– Mogę na ten moment potwierdzić, że faktycznie miała miejsce sprawa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwość w miejscowości Trepcza w dniu 12 listopada. Sprawa toczy się o czyn z artykułu 178a, par. 1 kodeksu karnego. Gdy zostanie wyznaczana jednostka, która będzie prowadziła tę sprawę, będziemy mogli udzielić bardziej szczegółowych informacji – mówi prokurator Marta Kolendowska-Matejczuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

„Art. 178a. [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego]
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3″.

Do sprawy powrócimy.

 

15-11-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)