PODR / BOGUCHWAŁA. Dobiega końca pierwsza pilotażowa edycja „Akademii Pszczoły Bohatera” zainicjowana i zorganizowana przez PODR w Boguchwale wraz z fundacją Pszczoła Bohater, Niezależnym Związkiem Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz Podkarpacką Pasieką Ekologiczną w Dębinie, reprezentującą Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie. . Dziś na polu doświadczalnym w Boguchwale odbyła się plenerowa lekcja edukacyjna dla dzieci ze szkoły podstawowej w Lubeni. Program ten zyskał ogromne uznanie i zainteresowanie jednego z najważniejszych patronatów akcji czyli Ministerstwa Edukacji i Nauki, które chce tą ideę kontynuować w skali ogólnopolskiej.
Celem programu jest zapoznanie uczniów szkół podstawowych klas nauczania początkowego, z ogromnym znaczeniem pszczół w ekosystemie jako naturalnych zapylaczy oraz ich miejsca w całym procesie zapylania drzew owocowych w wyniku, którego możemy cieszyć się zdrowymi owocami i przetworami, które stanowią nieodzowny element podstawowej diety człowieka.
„Akademia Pszczoły Bohatera” jest to program edukacyjny skierowany do uczniów klas I-III wybranych szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie województwa podkarpackiego. Prowadzony jest przez czas określony od 1 marca do 30 września 2023 r. W sumie w przedsięwzięciu wzięło udział ok. 1 600 młodych ludzi z 20 szkół podstawowych.
Każdy z uczniów otrzymał pakiet, w którym znajdują się nasiona roślin miododajnych, owocowe chipsy i sok, słoik miodu oraz instrukcje wysiewania nasion. Ich zadaniem jest indywidualnie jest grupowo wysianie kwietnej łąki i prowadzenie obserwacji za pomocą otrzymanej w pakiecie karty obserwacji. Zachęcamy również uczniów, którzy wysiali łąkę indywidualnie bądź szkoły, które zrobiły to grupowo do wzięcia udziału w konkursie „Kwietna łąka”, w którym do wygrania są nagrody rzeczowe. Najbardziej zaangażowana szkoła wzięła dziś udziału w wyjeździe studyjnym do pasieki.
źródło: PODR w Boguchwale / materiały własne
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.