REKLAMA

12-latek i 16-latek zatrzymani. Dopuścili się rozboju i kradzieży

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich sprawców szeregu czynów karalnych. To mieszkający w Rzeszowie chłopcy w wieku 12 i 16 lat. Działając wspólnie dopuścili się dwóch rozbojów i dwóch kradzieży. Wpadli po jednym z rozbojów. Policjanci przesłuchali w charakterze nieletniego sprawcy czynów karalnych jednego z nich. Zebrane materiały prześlą do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.

303-250307

1 listopada po godz. 16, policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w Rzeszowie na ulicy Lenartowicza. Na miejscu zastali 6 małoletnich chłopców narodowości ukraińskiej. Jak ustalili policjanci, zostali oni zaczepieni przez dwóch agresywnych chłopaków, którzy używając przemocy, przeszukali plecaki dwójce pokrzywdzonych. 14-latkowi zabrali 20 złotych, a 15-latkowi bezprzewodowy głośnik.

Policjanci ustalili rysopisy napastników. W wyniku podjętych poszukiwań, zauważyli i zatrzymali ich na ulicy Hetmańskiej. Okazali się nimi chłopcy w wieku 12 i 16 lat. Obydwaj mieszkają w Rzeszowie. Starszy z nich trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Drugi, z uwagi na młody wiek, został przekazany matce. Policjanci odzyskali również skradziony głośnik.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z referatu ds. nieletnich rzeszowskiej komendy. W trakcie kompletowania materiału dowodowego okazało się, że nieletni dopuścili się także innych czynów karalnych. 29 października, okradli rówieśników w wieku 13 i 15 lat, zabierając im pieniądze. Dwa dni później, używając przemocy wobec dwóch 11-latków, wyrwali pokrzywdzonym plecaki, z których skradli pieniądze.

Funkcjonariusze przesłuchali już starszego z chłopców w charakterze nieletniego sprawcy czynów karalnych – dwóch rozbojów i kradzieży. Młodszy zostanie przesłuchany w najbliższych dniach. Zebrane materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych krokach wobec nieletnich.

źródło: KMP Rzeszów


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

08-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)