REKLAMA

17-latek zatrzymany. Odpowie za kradzież rozbójniczą!

Policjanci z wydziału kryminalnego dębickiej jednostki zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu zastosowano wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

303-234044
Do zdarzenia doszło w czwartek około godz.16, w jednym ze sklepów przy ulicy Kościuszki w Dębicy. Pracownik ochrony interweniował wobec dwóch młodych mężczyn, którzy zamierzali zabrać alkohol nie płacąc za towar. Podczas szarpaniny pracownik ochrony został uderzony w głowę butelką. Mężczyźni ze skradzionym towarem wybiegli ze sklepu. Poszkodowany został przewieziony do dębickiego szpitala. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy i ustalili sprawców kradzieży rozbójniczej. Następnego dnia kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca Czarnej.

W piątek, 17-latek usłyszał zarzuty i nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Prowadzone postępowanie ma charakter rozwojowy. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

źródło : KPP Dębica

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)