REKLAMA

18 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu!

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 319 nowych przypadkach koronawirusa w kraju. Aż 18 dotyczy Podkarpacia. Publikujemy informację na temat ognisk choroby w naszym województwie.

Wkrótce szczegółowy komunikat wojewódzkiego sanepidu. Dowiemy się więcej na temat aktualnych ognisk choroby na Podkarpaciu.

grafika poglądowa


W Polsce mamy już 33 714 zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Wyzdrowiało 19 972 osób. Odnotowano 1435 zgonów.

Na terenie Podkarpacia zdiagnozowano 18 kolejnych zachorowań. To:

  • 2 osoby z powiatu stalowowolskiego – kobieta w sile wieku i dziecko (izolacje)
  • starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego – hospitalizowany
  • starsza kobieta z powiatu mieleckiego (izolacja)
  • 14 osób z powiatu jarosławskiego (starsza kobieta hospitalizowana oraz jedna młoda kobieta i trzy w sile wieku; trzech młodych mężczyzn, dwoje dzieci oraz czterech mężczyzn w sile wieku)) wszyscy w izolacji.

Łącznie w naszym województwie odnotowano 621 przypadków, a 363 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 50 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 37 447 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 26 265
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 11 182

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 26 osób, 2121 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 108 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 100 osób.

Dane: WSSE w Rzeszowie

Dane: Ministerstwo Zdrowia / Twitter


INFORMACJA NA TEMAT AKTUALNYCH OGNISK KORONAWIRUSA NA PODKARPACIU

Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 26-06-2020 (WSSE w Rzeszowie) Wkrótce aktualny komunikat

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu Ogółem potwierdzono 86 wyników dodatnich w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 45 pacjentów (z różnych powiatów ; w tym 10 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 31 osób z kontaktu. Na dzień 24 czerwca kwarantanną objęto 400 osób.

W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 10 wyników dodatnich w tym 6 osób personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu i 4 osoby z kontaktu. Kwarantanną na dzień 25 czerwca objęto 20 osób.

Ognisko w miejscowości Piwoda w powiecie jarosławskim – potwierdzono wynik dodatni u 25 osób, w tym 1 zgon. (ognisko rodzinne a kolejne wyniki dodatnie to osoby z kontaktu). Kwarantanną objęto 188 osób. Badania osób z kontaktu są w toku.

Trwają dochodzenia epidemiologiczne.

Aktualizacja informacji otrzymanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie Ogółem w Rzeszowie – 31 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w tym 3 osoby duchowne, 8 osób personel medyczny oraz 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie (odnotowano 1 zgon), a także 14 osób z kontaktu (w tym 6 z powiatu strzyżowskiego).

W ostatnich 2 dniach nie odnotowano wyników dodatnich. Na dzień 25.06.2020 kwarantanną objęto 46 osób.

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 30 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 21 osób z kontaktu domowego ( w tym 5 osoby z powiatu sanockiego – o tych przypadkach piszemy poniżej w informacji z Sanoka). Na dzień 25.06.2020 kwarantanną obejmuje 36 osób.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje:

W dniu 21.06.2020 otrzymano informację o dodatnim wyniku u 5 osób, z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19 powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Wszystkie te osoby są w izolacji. Kwarantanną objęto 70 osób w tym pracowników SPGK, personel i podopiecznych Domu Dziecka. Badania osób z kontaktu są w toku. Pierwsze badania podopiecznych Domu Dziecka i części personelu są ujemne. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przeworsku W dniu 21 czerwca PPIS w Przeworsku otrzymał informację o pozytywnym wyniku badania osoby duchownej z Parafii Chrystusa Króla w Przeworsku. Kwarantanną objęto pozostałych duchownych z Parafii. Kwarantanną objęto pozostałych duchownych z Parafii oraz osoby z kontaktu – ogółem 94 osoby. Do dnia 25 czerwca nie odnotowano wyników dodatnich wśród osób z kontaktu. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolbuszowej W związku z otrzymaniem informacji o dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie powiatu kolbuszowskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o objęciu kwarantanna 20 osób z terenu powiatu (oraz 78 osób z sąsiednich powiatów). Badania osób z kontaktu rozpoczną się zgodnie obowiązującymi procedurami. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że PPIS województwa podkarpackiego prowadzą dochodzenia epidemiologiczne dotyczące osób ze styczności w poszczególnych ogniskach na terenie województwa podkarpackiego i innych regionów kraju. W dniu 25 czerwca uzyskano wynik dodatni osoby zatrudnionej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Kwarantanna objęto 17 osób zatrudnionych w Urzędzie oraz osoby wspólnie zamieszkujące (decyzje o objęciu kwarantanną wydają Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni właściwi do miejsca zamieszkania). Badania osób z kontaktu rozpoczną się zgodnie z obowiązującymi procedurami. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane

źródło: Red., Ministerstwo Zdrowia – Twitter, WSSE w Rzeszowie

foto nagłówek: poglądowe

27-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)