REKLAMA

2 medale łuczników z Humnisk (ZDJĘCIA)

29 lipca 2023 roku w Rzeszowie odbyły się  Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w łucznictwie. W zawodach wystartowało 107 zawodników z Podkarpacia z 13 klubów:  Rzeszowa, Humnisk, Jedlicza, Głogowa Małopolskiego, Kielnarowej, Jelnej, Przemyśla, Jarosławia, Makowiska.

W przerwie zawodów odbyła się uroczystość  90-tych  urodzin pochodzącego z Humnisk zasłużonego trenera łucznictwa Józefa Tomkiewicza, który stworzył sekcję łuczniczą w Humniskach.

Był  opiekunem wielu zawodników, którzy brali udział w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Wszystkim zawodnikom została wręczona książka opisująca działalność i pracę Józefa Tomkiewicza jako nauczyciela, wychowawcy młodzieży i trenera. Książka została napisana przez Sebastiana Czecha, a druk został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

foto004_2

Jubilatowi Józefowi Tomkiewiczowi, Prezes Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego Andrzej Majka  wręczył pamiątkowy grawerton. W imieniu klubów z Humnisk, tj. ŁKS SAGIT i UKS Górnik,  podziękowanie i życzenia Jubilatowi złożył  trener ŁKS SAGIT Humniska Jacek Ryba wręczając również  pamiątkowy grawerton. Były też kwiaty od byłych zawodników, którzy przybyli na tę  uroczystość.

foto001_2

Najmłodsza zawodniczka z Humnisk, Izabela Frączak, w kategorii dziecko – strzelając rekord życiowy – zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Województwa Podkarpackiego.

Natomiast w kategorii młodzik, Julia Bąk, wystrzelała drugie miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Województwa Podkarpackiego.

foto011

ŁKS Sagit


01-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)