REKLAMA

23-latek wyjeżdżał z kraju kradzionym nissanem. Wzbudził wątpliwości (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali nissana, którego dane figurowały w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Autem kierował obywatel Polski, który w trakcie kontroli posłużył się nieprawdziwym dowodem rejestracyjnym.

14-228046

22 stycznia do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 23-letni Polak. Mężczyzna kierował nissanem zarejestrowanym rzekomo na terenie Włoch. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ustalili, że auto jest poszukiwane przez zagraniczne służby i zostało utracone w Danii.

Wątpliwości mundurowych wzbudził również przedstawiony do kontroli włoski dowód rejestracyjny. Dokładna analiza dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wykazała, że jest on fałszywy.

Zatrzymany pojazd o szacunkowej wartości 30 tys. zł oraz dokument zostaną przekazane policjantom, którzy przeprowadzą dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi blisko 400 tys. zł.

źródło: BiOSG

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)