REKLAMA

 3 korzyści z jazdy na rolkach

Jazda na rolkach polecana jest zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom. To sport, który ma wiele zalet — poprawia kondycję ruchową, wzmacnia mięśnie i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jakie korzyści nam daje? Podpowiadamy.

Jazda na rolkach pomaga w odchudzaniu Jazda na rolkach tak jak każdy inny sport pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy. Jeżeli zdecydujemy się na regularne ćwiczenia minimum 3 razy w tygodniu, wówczas szybko zauważymy rezultaty. Rolki pozwalają nam spalić do 700 kalorii w ciągu godziny jazdy. Mają również ogromną przewagę nad bieganiem, ponieważ nie obciążają stawów. Dzięki temu, że podczas tej rekreacji nie dochodzi do nagłych ruchów i zrywów, nasze kolana i kręgosłup są dużo mniej przeciążone niż w przypadku joggingu. Takie ćwiczenia również nas odprężają i redukują stres, dlatego nie będą dla nas przykrą koniecznością a miłym oderwaniem od codziennych obowiązków i zmartwień, które z pewnością poprawi nam humor i samopoczucie.

Jazda na rolkach poprawia kondycję

Jazda na rolkach dzięki temu, że należy do ćwiczeń kardio, pozytywnie wpływa na cały nasz układ krwionośny i oddechowy. Wzmacnia serce i naczynia krwionośne. A zdrowe serce efektywniej dostarcza tlenu do wszystkich tkanek naszego organizmu, dzięki czemu mniej się męczymy i mamy dużo więcej energii, a co za tym idzie, nasza kondycja ulega poprawie. Ćwicząc na świeżym powietrzu, lepiej dotleniamy nasz organizm niż w zamkniętych pomieszczeniach. Przy okazji podczas jazdy na rolkach możemy zwiedzić okolice i ciekawe miejsca, do których normalnie byśmy się nie wybrali. Na rolkach możemy dotrzeć we wszystkie miejsca, do których prowadzi chodnik lub droga asfaltowa, więc to również świetny środek transportu do pracy czy szkoły.

Jazda na rolkach wzmacnia mięśnie

Jazda na rolkach pomaga nam kształtować naszą sylwetkę i wzmacniać mięśnie zwłaszcza nóg i pośladków. Chociaż tak naprawdę podczas tych ćwiczeń kształtują się wszystkie grupy mięśniowe, to najbardziej trenują mięśnie nóg oraz pośladków. Dlatego też jest to świetny sposób na ukształtowanie tych części ciała i nadanie im jędrności. Podczas jazdy na rolkach wzmacniamy również mięśnie grzbietu i brzucha, które pełnią bardzo ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i utrzymaniu kręgosłupa w dobrej kondycji. Przez konieczność utrzymania odpowiedniego balansu na rolkach, wszystkie mięśnie w naszym ciele muszą ze sobą dobrze współpracować, dlatego też treningi takie wyrabiają w nas poczucie równowagi i rozwijają koordynację ruchową.

 

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane 

01-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)