REKLAMA

5-latka zgubiła się w markecie. Wcześniej babcia zostawiła ją na placu zabaw

PODKARPACIE. Policjanci pomogli odnaleźć opiekunów 5-latki, która zgubiła się w markecie spożywczym na terenie Tarnobrzega. Dziewczynkę chodzącą pomiędzy półkami zauważyła pracownica sklepu, która powiadomiła mundurowych. Jak się okazało dziecko było pod opieką babci, która poszła z drugą wnuczką do sklepu, a 5-latkę zostawiła samą w piaskownicy. Dziecko zostało przekazane całe i zdrowe pod opiekę rodziców.

W piątek, około godz. 14, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w markecie spożywczym przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu, mała dziewczynka pozostawiona jest bez opieki dorosłych.

Na miejsce przyjechali policjanci i w jedynym z pomieszczeń funkcjonariusze zastali, pracownicę marketu i 5-letnią dziewczynkę. Kobieta poinformowała mundurowych, że przed kilkunastoma minutami, zwróciła uwagę na małą dziewczynkę, która bez opieki dorosłych przemieszczała się po sklepie. Gdy podeszła i zapytała o jej opiekunów, dziecko przekazało, że jej babcia robi tu zakupy. Pracownica sklepu wspólnie z dzieckiem próbowały odszukać babcię jednak w sklepie jej nie było. Po przeglądnięciu monitoringu okazało się, że dziewczynka do sklepu weszła sama i prawdopodobnie się zgubiła.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość dziecka, dowiedzieli się gdzie mieszka oraz gdzie mogą przebywać jej rodzice.

Przekazane informacje, pomogły mundurowym skontaktować się z rodzicami dziewczynki. Na miejsce interwencji zgłosiła się matka 5-latki. Policjanci ustalili, że w tym dniu rodzice powierzyli opiekę nad ich dwójką dzieci dziadkom. Wczesnym popołudniem 68-letnia babcia zabrała dziewczynki na plac zabaw. Kobieta wyszła z 9-letnią wnuczką do sklepu, a 5-latkę pozostawiła samą na placu zabaw. Gdy dziecko chciało dołączyć do starszej siostry i babci poszło w ich kierunku, lecz pomyliło sklepy i się zgubiło.

Policjanci poinformowali matkę oraz babcię o konsekwencjach. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji pracownicy sklepu i policjantów, dziewczynce nic się nie stało.

Przypominamy, że zgodnie z art. 106 kodeksu wykroczeń – kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

źródło: KMP Tarnobrzeg


zdjęcie poglądowe

06-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)