REKLAMA

Nazistowska flaga w oknie wieżowca. 42-latek z Rzeszowa z zarzutami

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie Nowe Miasto zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który publicznie prezentował treści zabronione przez prawo.

We wtorek 27 stycznia w godzinach wieczornych dyżurny jednostki otrzymał informację o fladze z symboliką nazistowską, wywieszonej w oknie jednego z budynków wielorodzinnych przy ul. Podwiocze. Interweniujący patrol potwierdził, że na 8. piętrze znajduje się wyeksponowany przedmiot propagujący ustrój totalitarny.

W toku czynności ustalono tożsamość osoby zamieszkującej lokal. 42-latek został zatrzymany, a materiał dowodowy zabezpieczony. Podejrzany usłyszał zarzut z art. 256 Kodeksu Karnego (propagowanie nazizmu, komunizmu, faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego).

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

fot. KMP Rzeszów

30-01-2026

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)