REKLAMA

Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW / PODKARPACIE. W ostatni dzień sierpnia odbyło się oficjalne przekazanie władzy rektorskiej w Politechnice Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024 dr. hab. inż. Piotrowi Koszelnikowi, prof. PRz. Nowemu rektorowi obowiązki przekazał ustępujący rektor, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. W wydarzeniu uczestniczyli kanclerz i kwestor uczelni.

Nowy rektor zamierza z Politechniki stworzyć uczelnię, która będzie motorem napędowym nie tylko w regionu podkarpacia. Ponadto zamierza skutecznie wywiązać się z najbliższych wyzwań uczelni, takich jak zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa studentów i pracowników w okresie pandemii, wdrażania reformy nauki i szkolnictwa wyższego, analiza i ocena przygotowania do ewaluacji, która czeka wszystkie uczelnie w kraju.

Rektor rozpoczął swoją kadencję m.in. od wręczenia 1 września aktów powołania do pełnienia funkcji nowym prorektorom oraz dziekanom i prodziekanom siedmiu wydziałów Politechniki Rzeszowskiej, którzy swoje obowiązki będą pełnić od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2024 r.

Funkcje prorektorów sprawować będą:
dr hab. inż. Lesław Gniewek, prof. PRz – prorektor ds. nauki
prof. dr hab. Grzegorz Ostasz – prorektor ds. studenckich
prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp – prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem
dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz – prorektor ds. kształcenia

Wydziałami uczelni kierować będą dziekani:
dr hab. inż. Lech Lichołai, prof. PRz – Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i

Architektury
dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. PRz – Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa
prof. dr hab. inż. Dorota Antos – Wydział Chemiczny
dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz – Wydział Elektrotechniki i Informatyki
dr hab. Czesław Jasiukiewicz, prof. PRz – Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej
dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz – Wydział Mechaniczno-Technologiczny
dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz – Wydział Zarządzania

Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz w 2003 r. obronił
rozprawę doktorską na Wydziale Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej Politechniki Lubelskiej. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska uzyskał decyzją Rady Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, po odbytym kolokwium habilitacyjnym w dniu 17 listopada 2009 r. W Politechnice Rzeszowskiej pełnił wiele funkcji. Od 2012 do 2019 roku (przez dwie kadencje) był dziekanem Wydziału Budownictwa,

Inżynierii Środowiska i Architektury, był i jest członkiem Senatu i komisji senackich, wydziałowych, rekrutacyjnych itp. Zainteresowania naukowe nowego rektora dotyczą zagadnień ochrony środowiska wodnego przed zanieczyszczeniami antropogenicznymi w tym zanieczyszczeniami nowej generacji (emerging pollutants). Jego praca doktorska oraz habilitacyjna dotyczyły problematyki ochrony przed eutrofizacją wód zbiorników zaporowych, w tym zbiornika Solina.

Dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz wypromował 134 magistrów i inżynierów. Przez 13 lat był opiekunem studenckiego koła naukowego. Ta działalność w ramach m.in. obozów naukowych nad Soliną czy w TPN zaowocowała licznymi publikacjami ze studentami, ale największym sukcesem w tym zakresie jest fakt, że kilku członków wspomnianego koła jest obecnie pracownikami Politechniki Rzeszowskiej.

Źródło: PRz

Autr: Amelia Krupik

03-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)