REKLAMA

„Ależ oni mają serce do gry!” Trzy dni rywalizacji piłkarzy Akademii (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej WIKI Sanok (rocznik 2010) na wyjazd do Nadrzecza czekali z wielkim utęsknieniem. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na trzydniowym Turnieju RSSPORT Nadrzecze z klasowymi zespołami z Polski był głównym determinantem wyjazdu.

Relacja z turnieju:

Do Nadrzecza, nasza drużyna przyjechała w piątek wieczorem i jeszcze tego samo dnia zagrała swój pierwszy mecz z Hetmanem Zamość. Od początku meczu akademicy postawili twarde warunki gry a trener drużyny przeciwnej przecierał oczy ze zdumienia, że jego drużyna nie radzi sobie z drużyną o rok młodszą. Akademia Piłkarska Wiki Sanok pojechała na turniej w roczniku 2009, aby się ogrywać przed wiosennym startem ligi. Stare przysłowie mówi „ucz się od lepszych” i właśnie w tym kierunku zmierza sztab szkoleniowy akademii.

Mecz z Hetmanem, zresztą jak każdy inny na turnieju z udziałem naszej drużyny mógł zakończyć się różnie. Wynik był sprawa otwartą do ostatniego gwizdka. Jedyna drużyna na tym turnieju była poza zasięgiem każdego, to SMS Rzeszów, ale z tym należało się liczyć. Z tego meczu oprócz dobrego względnie wyniku na tle innych drużyn mierzących się z SMS wynosimy kilka cennych lekcji.

Nie wyniki były najważniejsze na tym turnieju, a sprawdzenie całej drużyny, graczy podstawowych, zmienników oraz metodologii nauczania gry w piłkę. Nie było meczu, gdzie chłopaki nie zostawiliby serca na boisku. Kilka nietuzinkowych akcji to ozdoby każdego meczu. Wyprowadzanie piłki „od tyłu” , utrzymywanie się przy niej oraz praca nad każdym podaniem mogły cieszyć oczy trenera. Oczywiście nie obyło się bez kilku wpadek, po których z reguły traciliśmy bramki, ale taka jest piłka.

Zawodnicy zakwaterowani byli w komfortowych warunkach, a same mecze rozgrywane były w ogrzewanym balonie. Oczywiście wszystko w reżimie sanitarnym.

Każdy mecz potwierdzał tylko, iż jesteśmy przygotowani, wykonujemy dobra pracę i idziemy w dobrym kierunku. Treningi częstokroć w mrozie, ale zawsze na świeżym powietrzu przynoszą efekt.

Praktycznie do ostatniego meczu nie widać było po młodych adeptach sztuki piłkarskiej żadnego zmęczenia. Coraz większe zrozumienie na boisku dawało widoczne efekty. Z ławki trenerskiej przeciwników słychać było same superlatywy pod kątem naszej drużyny, np. „patrzcie, te maluchy ze sobą rozmawiają, wiedzą co i jak, a wy co?”, „Trenerze, ale przecież wygraliśmy. Tak, ale oni są młodsi od was o rok, a jakie serce do gry mają „.

Po takim turnieju można być tylko DUMNYM z zawodników reprezentujących Sanok oraz Akademię Piłkarską Wiki Sanok. Oceniając turniej całościowo – doskonałe przetarcie przed ligą.

Akademia Piłkarska WIKI Sanok 2010: Rafał Duży, Dawid Mazgaj, Paweł Koczera, Szymon Kluska, Oliwier Rygiel, Jakub Szczurzydło, Marcel Przybyłowicz, Patryk Hoksa, Szymon Kozak, Patryk Biskup, Gabriel Dufrat, Jakub Drwięga, Mikołaj Juszczyk, Bartosz Wójtowicz.

Trener I : Mariusz Sumara, trener II : Łukasz Rygiel.

źródło: Akademia Piłkarska WIKI Sanok / Fb

foto: nadesłane


19-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)