REKLAMA

ATAK NOŻOWNIKA. 16-latek trafi do schroniska dla nieletnich. Przyznał się do winy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wracamy do sprawy ataku nożownika na 12-letnią dziewczynkę w Rzeszowie. Dziś w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie rozpatrywano wniosek złożony przez Prokuraturę Rejonową dla miasta Rzeszów o umieszczenie podejrzanego 16-latka Kyryla H. w schronisku dla nieletnich. 

Młody mężczyzna z Ukrainy jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 12-letniej rodaczki Anastasi. Prokuratura chce, by napastnik sądzony był jako osoba dorosła. Wniosek ten będzie rozpatrywany jednak dopiero po opinii przedstawionej przez biegłych. Na dzisiejszej rozprawie Sąd wydał postanowienie o umieszczeniu małoletniego w ośrodku poprawczym na okres trzech miesięcy. 

Z uzyskanych informacji dowiadujemy się, iż 16-letni Ukrainiec przyznał się do winy. Nieznany jest jednak nadal motyw działania. 

Przypomnijmy: 13 listopada 2023 roku około godz. 17 tej, przy ul. Mikołajczyka w Rzeszowie, doszło do napadu na 12 letnią dziewczynkę. Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem.

Dziewczynka przytomna, zdołała zadzwonić do swojej mamy, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia i zadzwoniła na numer alarmowy. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Rzeszowie. Przeszła operację w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr. 2 w Rzeszowie i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

fot. KMP Rzeszów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Atak nożownika w Rzeszowie. Lekarze wybudzili 12-latkę

16-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)