REKLAMA

Bąkiewicz OSTRO o Tusku: Wprowadza ludzi w BŁĄD!

Robert Bąkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości postulował, iż Donald Tusk wprowadza w błąd opinię publiczną. Lider Platformy Obywatelskiej po raz kolejny mija się z prawdą i wykonuje polecenia z Zachodu.

Donald Tusk wezwał swoich zwolenników do wzięcia udzialu w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Ten bowiem uznał, że część przepisów europejskich jest niezgodna z polską konstytucją. Sam Tusk określił zwołanie zgromadzenia jako „podniesienie alarmu”.

– Niech nikt się nie dziwi, że czułem się zobowiązany w tym krytycznym momencie, aby podnieść alarm. Alarm spowodowany decyzjami pseudo Trybunału i partii rządzącej, która bez ukrywania czegokolwiek podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej – powiedział na Placu Zamkowym, na którym zebrali się jego poplecznicy. Zgromadzeni mieli ze sobą unijne oraz tęczowe flagi. Skandowali m.in., iż nie chcą „wyPiSania Polski z UE”.

– Pseudotrybunał, grupa przebierańców, na polecenie prezesa partii, gwałcąc Konstytucję, postanowiła wyprowadzić Polskę z UE – głosił z podwyższenia były przewodniczący Rady Europejskiej, popierany przez zebrany tłum.

Do słów polityka Platformy Obywatelskiej odniósł się Robert Bąkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Stwierdził, iż polityk manipuluje i wprowadza w błąd społeczeństwo. Jego zdaniem, „Tusk chce mówić ludziom o tym, że nie nie chcemy być w Unii Europejskiej, że Polska nie zgadza się na prawodawstwo unijne”.

– To jest nieprawda. W wielu aspektach się zgadza, natomiast tam gdzie tego nie dotyczą traktaty międzynarodowe, tam gdzie tego nie dotyczą umowy międzynarodowe Polska jest suwerenna. I tą suwerenność chcemy zachować – podkreślił Bąkiewicz.

Zorganizował on również kontrmanifestację, której uczestnicy skutecznie zagłuszali szefa Platformy. Kontra Bąkiewicza zdawała się cieszyć znacznie większym zainteresowaniem, niż zgromadzenie Tuska. Zebrani przynieśli ze sobą biało-czerwone flagi, aby wyrazić swoje przywiązanie do wartości narodowych. Sam Bąkiewicz dał do zrozumienia, iż na pierwszym miejscu zawsze musi stać interes Polski.

11-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)