REKLAMA

Baseny zamknięte. Trwa zabezpieczanie obiektu przed powodzią (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Na terenie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku trwają prace mające na celu zabezpieczenie obiektu przed nadejściem wody. Układane są worki z piaskiem, zabezpieczane studzienki kanalizacji deszczowej.

Zdjęcia lub materiały video ze skutkami intensywnych opadów można nadsyłać na naszą skrzynkę mailową: redakcja@esanok.pl

Na terenie sanockiego MOSiRu, przy Centrum Rehabilitacji i Sportu trwają prace, które mają uchronić obiekt przed zbliżającą się wodą z Sanu. W ostatnich godzinach poziom rzeki rośnie gwałtownie, stąd decyzja o zamknięciu basenów i zabezpieczeniu budynku przed ewentualnymi, kolejnymi wzrostami.

Obecnie basen jest bezpieczny. Sytuacja jest jednak dynamiczna, a poziom wody w Sanie zwiększa się w szybkim tempie. Dlatego podjęliśmy decyzję o wyłączeniu basenów z użytkowania – przekazuje Tomasz Lasyk, dyrektor MOSiR Sanok.

Przy obiekcie ustawiane są worki z piaskiem. Również za pomocą worków zabezpieczane są studzienki kanalizacji deszczowej.

Zabezpieczyliśmy kanalizację deszczową i sanitarną. W przypadku kolejnych wzrostów poziomu wody w Sanie lub w przypadku wylania Potoku Płowieckiego, basen będzie bezpieczny. Zamknęliśmy obiekt i przeprowadziliśmy potrzebne prace już teraz, aby później nie zabrakło na to czasu – mówi Tomasz Lasyk.

Sytuacja jest monitorowana przez pracowników MOSiR na bieżąco. W zależności od rozwoju sytuacji, mają być podejmowane kolejne decyzje.

Basen będzie nieczynny do odwołania, ale jak przekazuje dyrektor Lasyk, jeśli aura będzie sprzyjać, a woda zacznie opadać, obiekty CRiS będą znów dostępne dla mieszkańców.


23-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)