REKLAMA

BESKO. Powstała pierwsza w powiecie wirtualna strzelnica! (ZDJĘCIA)

BESKO / PODKARPACIE. Pierwsza w powiecie wirtualna strzelnica powstała w Sali Szkoły Podstawowej w Besku. Jest to kompletny, multimedialny, przenośny strzelecki system szkoleniowo- treningowy, działający w wirtualnej rzeczywistości, opracowany na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.

Wirtualna strzelnica przeznaczona jest do nauki i doskonalenia umiejętności w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym jej manualnej obsługi. System umożliwia prowadzenie treningu indywidualnego jednocześnie dla na jednym do czterech stanowisk. W ramach ćwiczenia przeprowadzane jest indywidualne podsumowanie i podstawowa analiza wyników ćwiczenia prezentowana w formie drukowanego arkusza wyników.

Zakup wyposażenia strzelnicy był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze środków Państwowego Funduszu Celowego Ministerstwa Obrony Narodowej w kwocie 127 200,00 zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi 159 000,00 zł.

Strzelnica powstała z dofinansowania Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie” nr 1/2023/CWCR.

źródło: Urząd Gminy w Besku, materiały nadesłane


12-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: