REKLAMA

Bezpieczne wakacje. Policjanci edukują dzieci i młodzież (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Niebawem rozpoczynają się wakacje. Aby ten czas był bezpieczny policjanci prowadzą działania edukacyjne, podczas których informują dzieci i młodzież o zagrożeniach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Funkcjonariusze uczą uczniów właściwych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z letnim wypoczynkiem.

Wakacje to dla dzieci i młodzieży okres wypoczynku i zabawy. Aby ten czas był bezpieczny policjanci prowadzą działania edukacyjne, w trakcie których przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przekazują niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać oraz tłumaczą jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze.

Jedno z takich spotkań profilaktycznych odbyło się dzisiaj w Zespole Szkół w Kielanówce. Kom. Monika Hędrzak i asp. sztab. Edyta Draus z Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie przekazały uczniom niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać oraz tłumaczyły jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji.

Policjantki zwróciły uwagę dzieci na potrzebę zachowania ostrożności w przypadku zawierania nowych znajomości, w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz na prawidłowe zachowanie się wobec bezpańskich zwierząt. Mówili o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadamiały jaką rolę spełniają odblaski podczas poruszania się po drogach. Przypomniały  także jak prawidłowo powiadomić służby o wypadku. Omówiły również zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Szczególną uwagę policjantki poświęciły bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. Zachęcały uczniów do udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, który organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich opiekunom życzymy bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

źródło: Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie

 


16-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)