REKLAMA

Bieg Rzeźnika już za kilka dni w Bieszczadach!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Tegoroczny IX Festiwal Biegu Rzeźnika odbędzie się tradycyjnie na bieszczadzkich szlakach w dniach 7-10 czerwca 2023. Obok kultowego Biegu Rzeźnika w parach, przez 4 dni przewidziano starty na kilku innych, mniej lub bardziej wymagających dystansach.

– Kiedy na na początku 2004 roku podjęliśmy decyzję o przebiegnięciu czerwonego bieszczadzkiego szlaku biegi górskie w Polsce dopiero zaczynały się rozwijać, raczkowały fora internetowe, nie było Facebooka! Sama decyzja była wynikiem podjętego kilkanaście lat wcześniej zakładu, w którym ja i mój przyjaciel Arek Załęcki obstawialiśmy, że trasę z Komańczy do Ustrzyk Górnych da się pokonać w jeden dzień – opowiada Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika

Pomysł na to, żeby zrobić z tego bieg był natomiast pokłosiem prowadzonych przy okazji górskich wybiegań rozmów o tym, żeby kiedyś samemu zorganizować imprezę biegową. Po tym pierwszym razie przyszedł kolejny i kolejny i tak za kilka dni spotykamy się na 20. Edycji Biegu Rzeźnika, który ewoluował w międzyczasie z towarzyskiej imprezy dla 10 osób do rangi kultowego biegu, na starcie którego pojawia się ponad 750 par. Z towarzyskiego spotkania do Festiwalu Biegu Rzeźnika dla kilku tysięcy biegaczy.

IX Festiwal Biegu Rzeźnika zaczyna się w środę 7 czerwca otwarciem biura zawodów. W czwartek 8 czerwca (Boże Ciało) startuje II Maraton Rzeźnika, który jest letnią wersją jesiennego ultraMaratonu Bieszczadzkiego (52 km) oraz Rzeźnicki Marsz z Walking Lovers z Robertem i Justyną Korzeniowskimi (16 km z Solinki do Cisnej). W piątek 9 czerwca startuje Bieg Rzeźnika Ultra na przepięknej trasie wiodącej przez Jasło, Smerek, Rawki, pasmo graniczne, Hyrlatą aż do Cisnej, oraz klasyczny Bieg Rzeźnika w parach, z Komańczy, przez Cisną, Rabią Skałę, Hyrlatą, Rożki … do Cisnej (84 km). Ci, którzy nie biegną mogą wziąć udział w treningu strzeleckim z instruktorami 7.62 Group na strzelnicy w Nowym Łupkowie. W sobotę 10 czerwca zamknięcie  imprezy Rzeźniczkiem (29 km), Dychą na Jeleni Skok (12 km wokół Cisnej) oraz biegami dla dzieci pod ogólną nazwą – Rzeźniczątko. A całość dopinają wieczorne koncerty z długą zabawą.

Harmonogram:

8 czerwca 2023, czwartek

II Maraton Rzeźnika: dystans ok. 52 km, start w Cisnej o godzinie 6:00
II Rzeźnicki Marsz z Walking Lovers: dystans ok. 16 km, odjazd Kolejki nastąpi o 6:45 z Cisnej
Od 14.00 – koncerty Pawła Lewandowskiego i Piotra Rogali (Orlik w Cisnej)
19.00 Oficjalna odprawa XX Biegu Rzeźnika oraz Rzeźnika Ultra

9 czerwca 2023, piątek

IX Bieg Rzeźnika Ultra: dystans ok. 95 km, start w Cisnej o godzinie 1:30
XX Bieg Rzeźnika (w parach): dystans ok. 84 km, odjazd autokarów z Cisnej: ok. 1:45, start w Komańczy o godzinie 3:00
XX Bieg Rzeźnika Hardcore (w parach): dystans ok. 106,5 km, odjazd autokarów z Cisnej: ok. 1:45, start w Komańczy o godzinie 3:00
Rodzinne strzelanie rzeźnickie –  trening strzelecki z instruktorami 7.62 Group na strzelnicy w Nowym Łupkowie, od godz. 9:00.
Od 14.00 – koncerty Pawła Lewandowskiego i Piotra Rogali (Orlik w Cisnej)

10 czerwca 2023, sobota

XII Rzeźniczek: dystans ok. 28 km, odjazd Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej z Cisnej o 7:15, start z Żubraczego o godzinie  8:00
VI Dycha na Jeleni Skok: dystans ok. 12 km, start w Cisnej o godzinie 7:00
Biegi dla dzieci, start w Cisnej od godziny 10:00
Dekoracja, Cisna od godz. 15:00
Koncert Wiewiórka na Drzewie, Cisna, ok. 16:00

8-10 czerwca 2023

Rzeźnicki Szlem: dystans ok. 175 km, Maraton Rzeźnika + Rzeźnik Ultra + Rzeźniczek.

IX Festiwal Biegu Rzeźnika to, poza bieganiem, szereg atrakcji na expo w Cisnej, biegi dla dzieci, spotkania ze sportowcami, koncerty, trening strzelecki z instruktorami 7.62 Group na strzelnicy w Nowym Łupkowie. Wszystko w znanej Wam, przepięknej bieszczadzkiej scenerii i atmosferze najbardziej znanego festiwalu biegów górskich w Polsce.

materiały nadesłane

02-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)