REKLAMA

Biegowe święto na Wyspie Energetyk. Pomoc dzieciom, rywalizacja, ekstremalny wysiłek (VIDEO, ZDJĘCIA)

Biegowe święto na Wyspie Energetyk. Pomoc dzieciom, rywalizacja, ekstremalny wysiłek (VIDEO, ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Wyspa Energetyk w Polańczyku gościła setki biegaczy i miłośników nordic walkingu, którzy wzięli udział w festiwalu pomocy potrzebującym, jakim od sześciu lat jest Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji VIDEO oraz FOTORELACJI z tego wydarzenia.

Oprócz emocji sportowych na uczestników zawodów czekały też inne atrakcje. Były pokazy Bieszczadzkiego Ratownictwa Specjalistycznego, wieczorem odbędą się koncerty zespołu Wiatr i Grupy pod Wiatr oraz seans kina plenerowego.

Na koniec wydarzenia zaplanowano atrakcyjne licytacje. Do wygrania m.in. piłka siatkowa z autografami „Złotek” czyli mistrzyń Europy z 2005 r., koszulki z podpisami mistrzów olimpijskich: Mateusza Kusznierewicza i Wojciecha Nowickiego, plastron skoczków narciarskich, czapeczka Bartosza Zmarzlika, mistrza świata w jeździe na żużlu z 2019 i 2020 r i wiele innych.

Dochód z całego wydarzenia trafi do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych, które od ponad 20 lat opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Pieniądze zebrane podczas VI Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna pozwolą sfinansować rehabilitację, masaże, zajęcia logopedyczne, pedagogiczne i grupowe 24 podopiecznych stowarzyszenia.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji VIDEO oraz FOTORELACJI z tego wydarzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W sobotę (23 lipca) Cypel w Polańczyku tętnił życiem za sprawą pierwszej edycji „Bezpiecznych wakacji z PGE Energia Odnawialna”. W ramach imprezy zorganizowanej wspólnie z Bieszczadzkim WOPRem zaproponowano wiele atrakcji dla turystów oraz odpoczywających nad Jeziorem Solińskim mieszkańców regionu.

Dzień wcześniej w amfiteatrze zainaugurowano projekcje letniego kina plenerowego, a w sobotę, przy bazie WOPR odbyły się efektowne pokazy ratownictwa wodnego oraz zawody pływackie i kajakowe.

Była dobra zabawa z muzyką i tańcem, były także konkursy z nagrodami dla najmłodszych oraz niepowtarzalna okazja do ubrania policyjnego i strażackiego munduru, a także do wypróbowania sprzętu, którym na co dzień posługują się funkcjonariusze. Impreza na Cyplu była zwieńczeniem cyklu szkoleń. Wszystko pod kątem bezpieczeństwa podczas odpoczynku nad wodą.

NASZA RELACJA VIDEO

 
ROZMOWA Z PREZESEM BIESZCZADZKIEGO WOPR
 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Podczas zwiedzania Zapory Solińskiej można zejść na poziom 6 metrów pod dno jeziora! To niepowtarzalne przeżycie. W opisywanym miejscu, przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne na zewnątrz, temperatura wynosi 6-8 stopni C.

Zapora jest potężna, monumentalna. Mówi się, że kryje w sobie wiele tajemnic.

Przewodnicy chętnie i ciekawie opowiadają o tajnikach budowy tamy, a także o poszczególnych elementach pozwalających funkcjonować tej wielkiej budowli już od przeszło 50 lat.

Zapora Solińska wewnątrz. VIDEO z poziomu 6 metrów pod dnem jeziora! (VIDEO, ZDJĘCIA)


29-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)