REKLAMA

BIESZCZADY: 21 kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista pędził 123 km/h!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Jazda samochodem z nadmierną prędkością, to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość, to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Akcja „Bezpieczny czerwcowy weekend – Boże Ciało 2021” rozpoczęła się w środę, 2 czerwca i trwała do niedzieli. W trakcie jej trwania policjanci zatrzymali aż 21 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród nich był kierujący fordem, który w terenie zabudowanym, w miejscowości Czarna, prowadził samochód z prędkością 123 km/h.

Dodatkowo podczas kontroli mundurowi przypominali kierowcom o zmianach w przepisach, które obowiązują od 1 czerwca. Uczulali, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i obowiązkowo ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo dopiero na nie wchodzącemu.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy, które odzyskają dopiero za trzy miesiące. Otrzymali też mandat, a na ich konto dopisano punkty karne.

foto: archiwum Policji

KPP Ustrzyki Dolne

07-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)