REKLAMA

BIESZCZADY: Funkcjonariusze wspólnie doskonalili swoje umiejętności

Doskonalenie posiadanych umiejętności strzeleckich, prawidłowe użycie środków przymusu bezpośredniego, poprawne przeprowadzenie czynności przeszukania osoby, pojazdów oraz pomieszczeń, a także skuteczne udzielenie pierwszej pomocy medycznej- to cele lokalnego doskonalenia zawodowego, jakie w czwartek i piątek zostało przeprowadzone na terenie powiatu leskiego. To już kolejna edycja cyklu szkoleń, jakie odbywają się w ramach współdziałania Policji z Państwową Strażą Rybacką.

451-277943

Szkolenie, w którym udział wzięli funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej, Straży Leśnej Nadleśnictw Lesko i Baligród, przygotowane zostało przez policjantów Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Funkcjonariuszy w przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz w zabezpieczeniu medycznym szkolenia wspierali pracownicy SPZOZ w Sanoku.

Doskonalenie umiejętności podczas ćwiczeń pozwala na lepsze przygotowanie się do podejmowania działań i wspólnego reagowania na wypadek sytuacji kryzysowych. Dlatego podczas dwudniowego szkolenia funkcjonariusze mogli doskonalić się m.in. z posługiwania się bronią palną, środkami przymusu bezpośredniego, używania taktyki i techniki interwencji, a także udzielania pierwszej pomocy.

Omówiono także aspekty związane z kontrolą ruchu drogowego, statystyki dotyczące wybranych przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym oraz statystyki wypadków utonięć na terenie województwa podkarpackiego oraz obszarze całego kraju.

Ćwiczenia odbywały się zarówno w nowoczesnym budynku Komendy Powiatowej Policji w Lesku, w Placówce Strażnicy Rybackiej w Solinie oraz nad Jeziorem Solińskim.

451-277942

KPP w Lesku


27-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)