REKLAMA

BIESZCZADY. Jechał za szybko. Chciał wręczyć łapówkę. Grozi mu 10 lat więzienia!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci z ustrzyckiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h i aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Teraz za popełnione przestępstwo kierowcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze w miejscowości Czarna, w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak kierowca chciał inaczej załatwić tą sprawę.

46-letni mieszkaniec gminy Piaseczno, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 100 zł. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem.

W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. Podczas przesłuchania usłyszał już zarzuty. Za popełnione wykroczenie 46-latek został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

zdjęcie poglądowe / archiwum KPP Brzozów

21-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)