REKLAMA

BIESZCZADY: Posypały się mandaty na kierowców ciężarówek

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wczoraj, policjanci ruchu drogowego prowadzili na terenie powiatu bieszczadzkiego lokalne działania „Truck & Bus”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze sprawdzali także, czy przewoźnicy oraz sami kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, weryfikowali czas pracy kierowców, sposób przewożenia ładunków oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierujących oraz stosowanie się przez nich do znaków i sygnałów drogowych. Mundurowi w trakcie akcji nałożyli 14 mandatów karnych: 13 na kierujących pojazdami ciężarowymi, 1 na kierowcę busa.

Policjanci uświadamiają kierującym, że wykonując przewóz drogowy z naruszeniami obowiązków lub warunków przewozu stanowią bardzo duże zagrożenie dla innych podróżnych.

Pamiętajmy! Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

20-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)