REKLAMA

BIESZCZADY: Wybrali się z psem na spacer po granicy. Zostali ukarani mandatem (VIDEO)

BIESZCZADY: Wybrali się z psem na spacer po granicy. Zostali ukarani mandatem (VIDEO)

GRANICA. Funkcjonariusze SG z placówki w Czarnej-Górnej ujawnili parę Norwegów, którzy wybrali się wraz czworonożnym pupilem na spacer… po granicy. Wszystko zarejestrowała kamera służbowego drona SG.

Zdarzenie miało miejsce 14 listopada w okolicach miejscowości Żurawin (pow. bieszczadzki). Mundurowi patrolujący rejon polsko-ukraińskiej granicy z wykorzystaniem drona, zauważyli pojazd na zagranicznych numerach rejestracyjnych. W pewnym momencie auto podjechało do linii granicy i wysiadły z niego dwie osoby. Nietypowe zachowanie wizytujących granicę było cały czas monitorowane okiem drona, a na miejsce jechali już mundurowi. Para Norwegów (kobieta i mężczyzna) w wieku 27 i 30 lat zaczęła robić sobie zdjęcia po ukraińskiej stronie, biegać wzdłuż pasa drogi granicznej, a na końcu pojawił się też ich czworonożny kompan. Turyści tłumaczyli się niewiedzą o obowiązujących przepisach, jednak za nielegalne przekroczenie granicy zostali ukarani mandatami po 500 złotych każdy.

Przypominany, że na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009r. Na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy ustawione są wyraźne tablice ostrzegawcze: „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione”. Zakaz nie obowiązuje jedynie na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne w Bieszczadach.

Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

17-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)