REKLAMA

Bieszczadzkie pogotowie dojeżdża w najodleglejsze zakątki. Nie tylko karetką… (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Niecodzienną interwencję odnotowali wczoraj ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego stacjonujący w Lutowiskach. Aby dotrzeć do pacjenta musieli pokonać pieszo setki metrów pastwisk i łąk, przechodząc również między innymi przez ruiny dawnych zabudowań. W drodze powrotnej do karetki pomogli okoliczni mieszkańcy fundując medykom nie lada przejażdżkę. Wszystko skończyło się pozytywnie. Pacjentowi została udzielona pomoc zarówno na miejscu, jak i po przewiezieniu do szpitala.

Niecodzienną interwencję opisują ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku.

BIESZCZADY… to nie tylko piękne Połoniny, szlaki turystyczne czy zapierające dech w piersiach widoki – to przede wszystkim LUDZIE… Ludzie, którzy tworzą wyjątkowy klimat tego wspaniałego a jednocześnie dzikiego zakątka Polski. Część z nich wybiera „swoje miejsce na ziemi” z dala od miejscowości, od sąsiadów, od turystów. Właśnie do takiego miejsca, wczoraj nad samym rankiem został zadysponowany nasz ZRM R0174 stacjonujący w Lutowiskach. Po potwierdzeniu wezwania otrzymaliśmy również telefon od Dyspozytora Medycznego z Rzeszowa, że część trasy do miejsca wezwania musimy przebyć pieszo, dlatego, że nie ma tam drogi dojazdowej. Jadąc kilka kilometrów drogą leśną zwaną „stokówką” dojechaliśmy do miejsca, gdzie zostawiliśmy nasz ambulans i dalszą część trasy pokonaliśmy na piechotę, przechodząc przez pastwiska, łąki, ruiny dawnych zabudowań aby dotrzeć do pacjenta. W drodze powrotnej otrzymaliśmy pomoc polegającą na podwiezieniu nas, oraz pacjenta pojazdem, który jako jedyny poradził sobie w takim terenie. Po dotarciu do szpitala otrzymaliśmy taki oto podarunek od naszego pacjenta – czytamy w komunikacie na profilu BPR – Facebook.

źródło: Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku – Fb


31-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)