REKLAMA

Bocian ze złamanym skrzydłem uratowany

LUBACZÓW / PODKARPACIE. Policjanci w czasie służby pomagają nie tylko ludziom. Funkcjonariusze z Narola, dzięki zgłoszeniu, znaleźli rannego bociana. Ptak został przekazany pod opiekę lekarza weterynarii.

W miniony piątek około godz. 20, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie otrzymał informację, że na polach, w okolicy miejscowości Niwki gmina Horyniec-Zdrój, znajduje się ranny bocian.

Na miejsce udali się policjanci z posterunku w Narolu. W trakcie sprawdzania terenu, znaleźli bociana, który miał złamane skrzydło. Ptak próbował poderwać się do lotu, jednak nie był w stanie.

Policjanci złapali rannego bociana, by ten nie zrobił sobie większej krzywdy. Na miejsce został wezwany pracownik gminy Horyniec-Zdrój, który przetransportował ptaka do lecznicy.

– Pamiętajmy – zwierzęta, tak jak ludzie, odczuwają ból i lęk. Godne i humanitarne traktowanie zwierząt, to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale także miara naszego człowieczeństwa – podsumowują lubaczowscy policjanci.

źródło: KWP

 

09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)