REKLAMA

Bogusław Połdiak, dyrektor RIG, nie żyje

SANOK / PODKARPACIE. W szpitalu zmarł Bogusław Połdiak, wieloletni dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej w Sanoku. Zmarły przez ćwierć wieku wspierał i jednoczył środowisko przedsiębiorców.

Bogusław Połdiak. Foto: archiwum

Bogusław Połdiak był sanoczaninem. Po ukończeniu AGH w Krakowie, po krótkim epizodzie pracy w kopalni, wrócił do Sanoka, gdzie stał się podporą lokalnego środowiska przedsiębiorców. Na początku lat 90., rok po powstaniu Izby Gospodarczej w Sanoku, wspólnie z Wiesławem Kijowskim doprowadzili do założenia Regionalnej Izby Gospodarczej. Bogusław Połdiak objął w niej funkcję dyrektora.

Jednoczył środowisko przedsiębiorców, doradzał, sam intensywnie się szkoląc, gdzie w okresie przedakcesyjnym szukać pieniędzy na rozwój. Obca mu była koszulka partyjna, zawsze szukał dobrych relacji z władzami – podkreśla Wojciech Blecharczyk, były burmistrz Sanoka. – Był świetnym organizatorem szkoleń. Stanowili z Wiesławem Kijowskim doskonały duet. Przedsiębiorcy sanoccy stracili w osobie Bogusława Połdiaka doradcę, współpracownika i człowieka jednoczącego to środowisko.

W nowej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, dzięki szkoleniom i chęci do zdobywania kwalifikacji, potrafił w bardzo krótkim czasie zdobyć dużą wiedzę na temat działalności gospodarczej, przepisów i projektów – podkreśla Wiesław Kijowski, były prezes RIG. – Przedsiębiorcy bardzo licznie zwracali się do niego po pomoc i on pomagał. Warto zauważyć, że przy tego rodzaju działalności trzeba było trzymać cały czas rękę na pulsie, gdyż przepisy zmieniały się bardzo szybko, ale On zawsze stawał na wysokości zadania. Natychmiast zdobywał wiedzę i przekazywał ją przedsiębiorcom. Odbywał i organizował setki szkoleń i angażował się w wiele przedsięwzięć nie tylko o charakterze gospodarczym, ale także charytatywnych.

Trudno nie docenić roli Bogusława Połdiaka w procesie tworzenia i rozwoju inkubatora przedsiębiorczości w Sanoku. Był jednym z jego twórców, a następnie przez kilkanaście lat nadzorował jego funkcjonowanie. Dzięki temu wiele firm w ramach inkubatora przedsiębiorczości stanęło na nogi, a następnie go opuściło, by prowadzić już działalność na własną rękę.

Bogusław Połdiak był także jednym z inicjatorów powołania do życia przez RIG Regionalnego Konkursu Promocyjnego, w ramach którego wyłaniano Firmę Roku Ziemi Sanockiej i Produkt Roku Ziemi Sanockiej. Kapituła, w której zasiadali przedstawiciele władz miasta, powiatu, instytucji lokalnych, organizacji gospodarczych i mediów regionalnych, przyznawała również Godło „Człowiek Roku”, a także specjalne wyróżnienie w kategorii Debiut Roku. Nagroda była przyznawana przez 11 lat. Bogusław Połdiak całym sercem zaangażował się w nadanie tej nagrodzie odpowiedniej oprawy i prestiżu. To dzięki Jego znajomości środowiska, dociekliwości i rozeznaniu, na światło dzienne wypłynęły firmy, które tworzyły niezwykłe produkty, często na rynki zewnętrzne. W uznaniu tych zasług Bogusław Połdiak sam otrzymał Godło „Człowieka Roku”.

Niezwykle zasłużył sobie na te nagrodę – podkreśla Wiesław Kijowski.

Choć tak doceniony przez środowisko Bogusław Połdiak zawsze pozostawał człowiekiem skromnym i życzliwym dla innych. Jego wewnętrzna radość, uśmiech, niekonfliktowość i wielka wiedza zyskiwały mu przyjaciół i szacunek innych. Niestety odszedł do Domu Ojca przedwcześnie, ale pozostawił po sobie wdzięczną pamięć wielu ludzi.

07-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)