REKLAMA

BRZOZÓW. Spektakularny projekt. Musical dla dzieci w reżyserii wybitnego specjalisty! (VIDEO)

BRZOZÓW. Spektakularny projekt. Musical dla dzieci w reżyserii wybitnego specjalisty! (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przez dwa dni w Brzozowskim Domu Kultury odbywały się castingi do musicalu „Przygody Dorotki w Krainie OZ”. Poszukiwano osób w różnym wieku, z talentem wokalnym, aktorskim lub tanecznym. Zapraszamy do obejrzenia NASZEGO MATERIAŁU VIDEO.

Za przygotowanie musicalu odpowiedzialny jest w głównej mierze Maciej Pawłowski, znany polski kompozytor, reżyser i producent muzyczny. Autor licznych musicali, których premiery odbywają się między innymi w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie. Nie ukrywa on pasji związanej z realizacją produkcji w Brzozowie.

Musical skierowany jest do całych rodzin. Począwszy od września, produkcja zostanie zaprezentowana co najmniej 100 razy. Z obecności na widowni BDK będą mogły skorzystać szkoły.

Ponieważ musical będzie grany wiele razy, de facto castingi trwać będą jeszcze przez kolejne tygodnie. Reżyser wraz z kierownikami zapraszają do współpracy.


grafika poglądowa, na zdjęciach: Maciej Pawłowski – reżyser, Mariola Friedek – kierownik muzyczny

Maciej Pawłowski – realizator kilkuset spektakli dla dzieci w Polsce! Założyciel pierwszej Autorskiej Szkoły Musicalowa Macieja Pawłowskiego.

Kompozytor, dyrygent, reżyser i pedagog. Absolwent Sekcji Dyrygenckiej przy Wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji, Rytmiki i Wychowania Muzycznego w Akademii Muzycznej w Łodzi klasy prof. Henryka Blachy. 15 lipca 2014 roku jego rock-opera Szambalia (w której jest autorem muzyki oraz reżyserem), jako pierwsze w historii dzieło musicalowe polskich twórców, została wystawiona w Londynie. Jest pierwszym dyrygentem na świecie, który zrealizował, jako kierownik muzyczny, wszystkie musicale z tzw. „Złotej Piątki” – Upiór w operze i Koty Andrew Lloyd Webbera, Les Misérables i Miss Saigon Claude-Michela Schönberga oraz Taniec Wampirów Jima Steinmana. Jest autorem muzyki do musicali Art Factory i Legenda Łysej Góry, rock-oper Amazonki i Wikingowie i Szambalia, oratorium fabularyzowanego Bitwy Szambali, widowisk tanecznych Lamaila, Urania, Ainaru i Terpsychora oraz do dwudziestu przedstawień teatralnych. Jako dyrygent poprowadził orkiestry ponad 3500 razy.

Był kierownikiem muzycznym dziewięciu polskich prapremier musicali w Teatrze Muzycznym ROMA – Crazy For You, Miss Saigon, Grease, Koty, Akademia Pana Kleksa, Upiór w operze, Les Misérables, Taniec Wampirów oraz Aladyn JR. Współpracował z Operą Nova w Bydgoszczy (Promises, Promises), Operą i Filharmonią Podlaską (Upiór w operze), Teatrem Muzycznym w Łodzi (Miss Saigon), Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze) oraz Teatrem Wielkim w Łodzi (Gershwin).


Maciej Pawłowski
, reżyser musicalu „Przygody Dorotki w Krainie OZ”

Ma na swoim koncie liczne edycje fonograficzne, w tym siedem płyt orkiestrowych musicali Fame, Crazy For You i Koty (Złota Płyta), Taniec Wampirów (Platynowa Płyta), Akademia Pana Kleksa (Złota Płyta), Upiór w operze (Potrójna Platynowa Płyta) oraz musical Les Misérables (Złota Płyta) oraz baletu Lamaila.

Maciej Pawłowski odnosi liczne sukcesy jako reżyser musicali i widowisk artystycznych. Widowisko taneczne Lamaila, której jest kompozytorem i reżyserem, uzyskała komplet najlepszych recenzji w historii Teatru Wielkiego w Łodzi.

Jest założycielem Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, która od 2007 roku kształci dzieci i młodzież w zakresie śpiewu, tańca i aktorstwa oraz dyrektorem Teatru Muzycznego Artland. Od 2020 roku jest dyrygentem Big Bandu Fabryka Wełny.

Jest prezesem Fundacji Artland oraz wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W 2019 roku został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi za działalność artystyczną. Zdobył pierwsze miejsce w plebiscytach czytelników na „Osobowość Roku 2019 w Łodzi” i „Osobowość Roku 2019 województwa Łódzkiego”.

źródło: Red., „Przygody Dorotki w Krainie OZ” – Fb

12-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)