REKLAMA

BRZOZÓW: Szkoła Legislacji Administracyjnej rozpoczęła działalność! (VIDEO, FOTO)

BRZOZÓW: Szkoła Legislacji Administracyjnej rozpoczęła działalność! (VIDEO, FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W Brzozowie odbyła się inauguracja Podkarpackiej Szkoły Legislacji Administracyjnej połączona z ogólnopolską konferencją naukową nt. Współczesne problemy i wyzwania legislacyjne.

Podkarpacka Szkoła Legislacji Administracyjnej to autorski projekt pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, którego celem jest wsparcie samorządu terytorialnego w obszarze tworzenia prawa miejscowego. Jest on realizowany przez Wojewodę Podkarpackiego we współpracy z Rządowym Centrum Legislacji. Przewodniczącym Komitetu Naukowego Szkoły został prof. UP dr hab. Czesław Kłak – członek Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów oraz zastępca dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, który jest również autorem projektu, jego założeń i celów realizacji. W ramach Podkarpackiej Szkoły Legislacji Administracyjnej raz w miesiącu odbywać się będą zajęcia dla pracowników samorządowych z zakresu m.in. systemu źródeł prawa, wymogów proceduralnych aktów prawa miejscowego i zasad ich tworzenia, a także odpowiedzialności karnej funkcjonariuszy publicznych. Prowadzić je będą wybitni specjaliści z zakresu legislacji, a także praktycy. Jest to jedyne w Polsce przedsięwzięcie tego rodzaju, dedykowane wsparciu działalności samorządu terytorialnego w obszarze tworzenia prawa.

Po konferencji odbyło się spotkanie z młodzieżą nt. „Aktualne wyzwania dla bezpieczeństwa na przykładzie województwa podkarpackiego”, realizowane w ramach Podkarpackiej Szkoły Wolności i Tolerancji przy Wojewodzie Podkarpackim. Od roku szkolnego 2022/2023 do tej inicjatywy Wojewody Podkarpackiego dołączyły szkoły z Brzozowa.


13-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)