REKLAMA

Bulgotanie silników i przejażdżki dla uśmiechu dzieci. GLOBAL DAYS w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad półtora tysiąca koni mechanicznych, zabawki i produkty codziennego użytku dla placówki i jej wychowanków, a przede wszystkim – mnóstwo uśmiechu u dzieci! W sobotę 26 września przed Domem Dziecka „Mieszko” w Rzeszowie zaparkowały supersamochody w ramach GLOBAL DAYS – projektu przybliżającego motoryzację marzeń.

glo

Fot. Szymon Świgon

Ponad trzydziestka podopiecznych rzeszowskich placówek „Mieszko”, „Dobrawa” i „Bolesław” mogła z bliska zobaczyć i przejechać się m.in. 575-konnym sportowym Jaguarem SVR i 450-konnym Chevroletem Camaro, luksusową limuzyną Jaguar XJL czy Jeepem Wranglerem Sahara postanowionym na ogromnych 35- calowych kołach. Największe wrażenie na dzieciach, ale i opiekunach zrobiło bulgotanie ośmiocylindrowych silników i wystrzały z rur wydechowych supersamochodów. – Aaaaale fajnie! – cieszył się 6-letni Mateusz. – Spotkanie zdecydowanie „wciskające w fotel”! Dziękujemy! – powiedział Tomasz Szałacha, jeden z opiekunów dzieci, który również zasiadł na prawym fotelu Jaguara SVR.

– Widać, że spotkanie sprawiło dzieciom ogromną radość! Wyczekiwały naszych gości od wielu dni. Są zachwycone przejażdżkami i prezentami! – podkreśliła Małgorzata Bąk, Dyrektor Centrum Administracyjnym do obsługi placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rzeszowie.

gloo

Fot. Szymon Świgon

GLOBAL DAYS to inicjatywa rzeszowskiego multisalonu marek premium GLOBAL MOTORS (Al. Armii Krajowej 21), popularyzująca motoryzację marzeń. – Spotkania w Domach Dziecka to zawsze ogromne emocje. Radość i uśmiechy z fajnie spędzonego czasu, prezentów, mieszały się ze łzami. Dzieci przytulały się, dziękowały za odwiedziny, opowiadały nam swoje historie… – dzielił się wrażeniami Adam Motyczyński, współwłaściciel GLOBAL MOTORS, który podczas przejażdżek po Rzeszowie tłumaczył dzieciom, że warto mieć i spełniać marzenia – wytrwałą pracą, rozwijaniem talentów.

– Pilnie się uczcie, słuchajcie swoich cioć i wujków – wtórował Marcin Kusiak, wspólnik w GLOBAL MOTORS.

Wśród prezentów, które na pamiątkę spotkania z motoryzacją marzeń otrzymali wychowankowie DD „Mieszko”, „Dobrawa” i „Bolesław” były m.in. miniaturki samochodów, które do nich przyjechały. Ekipa GLOBAL MOTORS przywiozła do placówki także kilkadziesiąt kilogramów produktów codziennego użytku, m.in. chemii gospodarczej, kosmetyków i środków do higieny dla dzieci. – Każde takie wsparcie jest dla nas bardzo cenne i bardzo za nie dziękujemy – podkreśliła Małgorzata Bąk.

glooo

Fot. Szymon Świgon

– W ramach naszego centrum funkcjonują trzy domy dla dzieci. Zapewniamy całodobową opiekę dzieciom i młodzieży, które tej opieki zostały pozbawione. Dzieci trafiają do naszych domów najczęściej postanowieniem sądu. Dziś mamy 35 podopiecznych, w wieku od dwóch i pół miesiąca do 22 lat. Dzieci mogą pozostać u nas do 25 roku życia, pod warunkiem że kontynuują naukę – wyjaśniała dyrektor placówki. – Staramy się stworzyć bezpieczny i ciepły dom dla naszych dzieci. Chodzimy do szkoły, odrabiamy lekcje, spędzamy razem wolny czas. Organizujemy różne zajęcia – plastyczne, reedukacyjne, wychowawcze, atrakcje. Stąd wizyta GLOBAL MOTORS. Bardzo, bardzo dziękuję za spotkanie, Wasza obecność u nas, sprawiła, że na Twarzach naszych dzieci było mnóstwo uśmiechu! Maluchy już dopytują kiedy znów panowie nas odwiedzą i przyprowadzą do nas kolejne supersamochody! – cieszyła się.

– My też odwiedzimy GLOBAL MOTORS i najlepiej jak możemy podziękujemy za to dzisiejsze spotkanie! – zapowiedziała na koniec spotkania Dyrektor Małgorzata Bąk.

Źródło: Global Motors

Autor: Amelia Krupik

27-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)