REKLAMA

CBŚP zlikwidowało wytwórnie medykamentów – znajdowała się w domu poszukiwanego mężczyzny

Policja z Zarządu w Bydgoszczy CBŚP zatrzymała w Warszawie 28-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, poszukiwanego od 5 lat listami gończymi. Przejęte zostały 3 tabletkarki oraz wiele urządzeń służących do wyrobu produktów farmaceutycznych.

Mężczyzna za pośrednictwem Internetu oferował sprzedaż leków zwykle dostępnych na receptę o działaniu odchudzającym, anabolicznym oraz środki lecznicze, stosowane w leczeniu ciężkich chorób tj. nowotwory, choroby krążenia czy też schorzenia wątroby. Zatrzymany produkował tabletki w różnych kolorach i kształtach, a także oklejał opakowania produktów etykietami wyglądającymi jak oryginalne odpowiedniki.

Wszystko na to wskazuje, że mężczyzna próbował ukryć swoją aktywność w internecie przy pomocy specjalistycznych aplikacji, lecz to nie przeszkodziło policjantom w ustaleniu jego tożsamości oraz miejsca pobytu. Został zatrzymany w momencie, gdy wychodził z jednej z placówek medycznych na terenie Warszawy. Był kompletnie zaskoczony działaniem funkcjonariuszy CBŚP, choć właściwie powinien tego się spodziewać, ponieważ od 5 lat był poszukiwany m.in. dwoma listami gończymi w związku z wcześniejszymi sprawami dotyczącymi oszustw internetowych. Według śledczych mężczyzna ukrywał swoją tożsamość posługując się fałszywymi dokumentami, na które założył kilka kont bankowych. – podaje Zespół Prasowy CBŚP

Po przeszukaniu domu zatrzymanego mężczyzny, znaleziono kompletną linię produkcyjną nielegalnych leków wraz z urządzeniami służącymi do produkcji tabletek tj. tabletkarki o wysokim stopniu wydajności produkcyjnej, sprzęt do mieszania substancji chemicznych oraz wiele innych urządzeń służących do pełnej produkcji farmaceutyków.

Ponadto w zlokalizowanym na poddaszu biurze znajdowały się przygotowane do wysyłki tysiące opakowań lekarstw, anabolików i innych preparatów, a nawet kilkadziesiąt pieczątek lekarzy różnych specjalności, drukarka do recept oraz hologramy.– podaje Zespół Prasowy CBŚP

Zatrzymany mężczyzna został umieszczony w najbliższym areszcie śledczym, gdzie postępowanie będzie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Urysnów. Wszystkie zabezpieczone substancje, znalezione w domu zatrzymanego są poddawane dogłębnej analizie, która ustali m.in. skład wyrobionych substancji.

Źrodło: Zespół Prasowy CBŚP

Tekst: Amelia Krupik


10-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)