REKLAMA

Combat Life Saver. Tygodniowe szkolenie funkcjonariusz straży granicznej (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Bieszczadzkiego Oddziału SG uczestniczyli w szkoleniu z zakresu „Ratownik Pola Walki” – Combat Life Saver.

Tygodniowe szkolenie zorganizował 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Działania miały na celu doskonalenie umiejętności w zakresie badania pacjenta według protokołu „SMARCHE” (określający algorytm najważniejszych czynności ratujących życie), a w szczególności tamowanie masywnych krwotoków z kończyn za pomocą opaski zaciskowej, „PACKING” rany w miejscach przejściowych (procedura przedszpitalna stosowana w masywnych krwawieniach), zakładanie rurki nosowo gardłowej, odbarczanie odmy, zabezpieczania ran postrzałowych klatki piersiowej. Uczestnicy szkolenia musieli wykazać się nie tylko dużą wiedzą, ale także znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną. Kurs zakończył się egzaminem pisemnym oraz praktycznym, po którym funkcjonariusze WZD BiOSG uzyskali tytuł „Ratownika Pola Walki”.

Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań to wyselekcjonowana grupa mundurowych przeszkolonych, wyposażonych i przygotowanych do działań bojowych. Mają także uprawnienia wysokościowe przydatne w akcjach ratunkowych z wykorzystaniem śmigłowca. Umiejętność profesjonalnego udzielania pomocy w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego to kluczowy aspekt ich działalności.

 

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej


27-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)