REKLAMA

Coraz więcej kobiet w policji (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. „Być kobietą, być kobietą…..” – słowa tej piosenki co roku, 8 marca nabierają wyjątkowego znaczenia. Dzień Kobiet to miła data dla wszystkich pań, jak również okazja do zauważenia i docenienia ich pracy. W Policji służy coraz więcej kobiet i chociaż mogłoby się wydawać, że to męski zawód, to liczba policjantek systematycznie rośnie. Kobiety w Policji to także pracownicy cywilni – nie noszą munduru, ale ich praca jest równie ważna.

Zawód policjanta jest wyzwaniem, które podejmuje coraz więcej pań. Policjantki w codziennej służbie przeprowadzają różnego rodzaju interwencje, począwszy od kontroli drogowych, po zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców. Dzień Kobiet jest też dobrą okazją, aby podziękować paniom za ich ciężką służbę, ale też logistyczne wsparcie.

Na Podkarpaciu w Policji pracuje 1481 kobiet. 682 z nich to policjantki. Patrolują ulice, spotykają różnych ludzi, interweniują wobec chuliganów i awanturników, rozmawiają z ofiarami przemocy. Z jednej strony muszą być silne psychicznie, z drugiej wrażliwe na czyjąś krzywdę.

Kobiety w Policji to nie tylko policjantki. W podkarpackiej Policji 799 z nich zatrudnionych jest na stanowiskach cywilnych. Pracują głównie w służbach wspomagających pracę policjantów. Nie noszą munduru, nie widać ich na ulicach, ale ich praca jest równie ważna jak policjantów.

Wszystkim kobietom pracującym w Policji najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, uśmiechu, wszystkiego, co piękne i dobre.

źródło: KWP Rzeszów


08-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)