REKLAMA

Członkowie Klubu Strzeleckiego podsumowali mijający rok. Wręczono odznaki i wyróżnienia (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Członkowie Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju działającego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie spotkali się, aby podsumować mijający rok. Wydarzenie było okazją do wręczenia odznak i wyróżnień. Za wybitne zasługi dla Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju medal otrzymał wicemarszałek Piotr Pilch.
11_7
 
 
Odbierając odznaczenie wicemarszałek powiedział:
 
Bardzo się cieszę, że mogę wspierać działalność koła, które kształtuje umiejętności posługiwania się bronią. Te umiejętności w razie potrzeby mogą być wykorzystane w celu obrony kraju i obywateli. Mam oczywiście nadzieję że taka potrzeba nigdy nie zaistnieje. Bardzo dziękuję i gratuluję członkom koła za tak aktywną działalność – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch.
 
-Szkolenie strzeleckie, sposób posługiwania się bronią, ale również rywalizacja powoduje, że w uprawianiu strzelectwa sportowego jesteśmy bardzo skuteczni i dążymy do tego aby uzyskiwać jak najlepsze wyniki – Krzysztof Kawalecprezes Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej LOK, który wręczył odznaczenie wicemarszałkowi.
 
 
Wyróżnieni odznaką zostali też członkowie koła strzeleckiego działającego w urzędzie marszałkowskim, którzy zasłużyli się w ostatnich 5 latach działalności, a dyplomami i pucharem nagrodzono najbardziej zaangażowanych w życie koła członków, którzy czynnie podnoszą swoje kwalifikacje strzeleckie i obronne, którzy brali udział w warsztatach i szkoleniach oraz startowali w różnych zawodach.
 
Na spotkaniu zaprezentowano także wynik plebiscytu, w którym wyłoniono nową nazwę Koła i logo klubu. Koło LOK działające w UMWP będzie teraz nosić nazwę GRYF.
 
Koło Strzeleckie Ligi Obrony Kraju przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie powstało 9 lutego 2005 r. Na zebraniu założycielskim  obecnych było 30 członków. Aktualnie koło zrzesza 139 osób.
 
UMWP
 
 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRANICA BIAŁORUSKA: LASERY przeciwko STRAŻY GRANICZNEJ, przekroczenie granicy w Kuźnicy

tvPolska

 


17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)