REKLAMA

Czy uda się uratować hematologię? Posłanka Frydrych interweniuje u prezydenta Dudy (KOMENTARZ)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W dwóch naszych artykułach przybliżyliśmy fatalną sytuację związaną z funkcjonowaniem brzozowskiej hematologii oraz zatrważającą wizję zakończenia działalności tak ważnego dla mieszkańców Podkarpacia oddziału już w najbliższych miesiącach. Czy czarny scenariusz się spełni? O tym, jak można pomóc oddziałowi oraz jakie działania zostaną podjęte pytamy wszystkich europosłów oraz posłów z terenu naszego województwa. Dziś głos posłanki Koalicji Obywatelskiej Joanny Frydrych.

O trudnym położeniu, w jakim znalazł się oddział hematologii onkologicznej Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie pisaliśmy tutaj:

Hematologia w Brzozowie za 2 miesiące może przestać istnieć. Ordynator: Bijemy na alarm!

BRZOZÓW. Hematologia na krawędzi. „Doszliśmy do muru. Już nie damy rady dłużej tak pracować” (WYWIAD)

Komentarz Joanny Frydrych, Poseł na Sejm RP dotyczący sytuacji Oddziału Hematologicznego w Brzozowie:

Joanna Frydrych. Foto: materiały nadesłane

Sytuacja w brzozowskim szpitalu jest bardzo niepokojąca. Oddział hematologii musi kontynuować swoją działalność. Najważniejsze dla osób decyzyjnych w tej kwestii powinno być wypracowanie takiego rozwiązania, aby utrzymać oddział i pozyskać niezbędną kadrę. Życie i zdrowie ludzkie jest wartością najwyższą, należy więc sięgnąć po wszystkie dostępne możliwości, aby ciężko chorzy pacjenci mogli nadal korzystać z nieocenionej pomocy lekarzy z brzozowskiego szpitala. Jestem po rozmowie z panem Zdzisławem Szmydem, starostą brzozowskim. Będę chciała również spotkać się z dyrektorem szpitala, aby omówić zaistniały problem i wspólnie poszukać rozwiązania.

Skieruję pismo do prezydenta Dudy, aby uruchomił środki z Funduszu Medycznego, tak aby dyrektor mógł z niego skorzystać, zatrudnić lekarzy specjalistów i nadal nieść pomoc ciężko chorym pacjentom. Pod koniec 2020 roku, Prezydent Andrzej Duda szumnie ogłaszał utworzenie Funduszu Medycznego, którego budżet miał wynieść 4 mld zł. Z założenia fundusz ten miał wspierać właśnie leczenie i profilaktykę chorób onkologicznych.

Apeluję do wszystkich posłów z Podkarpacia niezależnie od przynależności partyjnej o zaangażowanie, próbę rozwiązania tego problemu i wspólną pomoc dla szpitala.

16-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)