REKLAMA

Diecezja rzeszowska organizuje zbiórkę dla powodzian!

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Nawałnice, które dotknęły Podkarpacie wyrządziły ogromne szkody. Z inicjatywy biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby 5 lipca br. w każdym kościele diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka dla poszkodowanych powodzian.

Przechwytywanie_159

Foto: Dariusz Michna / gmina Chmielnik po fali powodziowej, 26.06.2020

W wyniku licznych nawałnic mieszkańcy wielu powiatów Podkarpacia stracili swój dobytek. Intensywne opady deszczu, burze i nawałnice wyrządziły wiele szkód. Na terenie diecezji rzeszowskiej najwięcej szkód ponieśli mieszkańcy gmin: Chmielnik, Jasło, Skołyszyn i Tyczyn. Woda zalała domy mieszkalne, budynki gospodarcze, ogrody i pola uprawne.

W związku z licznymi stratami materialnymi biskup rzeszowski Jan Wątroba w specjalnym komunikacie z 27 czerwca zarządził zbiórkę pieniężną we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej. Zbiórka odbędzie się 5 lipca 2020 r. Zebrane środki trafią na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która przekaże pieniądze poszkodowanym. Jednocześnie biskup Wątroba zapewnia o modlitwie w intencji wszystkich poszkodowanych przez powódź, a także w intencji służb i wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem – informuje ksiądz Tomasz Nowak, rzecznik diecezji rzeszowskiej

Pieniądze dla poszkodowanych można również wpłacać bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 z dopiskiem „Powódź”.

Źródło: Diecezja rzeszowska

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)