REKLAMA

Dramat podczas meczu piłkarskiego. Poważne obrażenia zawodników (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Do dramatycznych scen doszło podczas niedzielnego spotkania piłki nożnej w klasie A z okręgu lubaczowskiego (Podkarpacie) pomiędzy KS Zdrój Horyńcem-Zdrój oraz LKSem Start Lisie Jamy. Podczas jednej z akcji z ogromnym impetem zderzyli się ze sobą głowami bramkarz gospodarzy oraz napastnik gości. Doznali poważnych obrażeń. Na miejscu interweniowały dwie załogi pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec LPR z Sanoka.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę podczas meczu piłki nożnej w lubaczowskiej klasie A pomiędzy KS Zdrój Horyńcem-Zdrój oraz LKSem Start Lisie Jamy. Był to jeden z ostatnich akcentów sezonu, spotkanie bez znaczenia jeśli chodzi o końcową kolejność w tabeli. Drużyny awizowały ten pojedynek jako mecz o prestiż. Mimo wszystko było to starcie dwóch najlepszych ekip w lidze, stąd oba zespoły chciały potwierdzić swoją sportową wartość.

W 65. minucie spotkania, przy stanie 2:1 dla gospodarzy, podczas jednej z akcji w polu karnym, z ogromnym impetem, bezpośrednio głowami, zderzyli się ze sobą bramkarz KS Zdroju Jakub Młodziński oraz napastnik Startu Szymon Furgała.

Odnieśli poważne obrażenia. Kubę zabrał śmigłowiec LPR – podawał klub z Horyńca-Zdroju.


foto: KS Zdrój Horyniec-Zdrój

Jak udało nam się dowiedzieć, obaj zawodnicy doznali urazu głowy. U jednego z piłkarzy doszło do złamania czaszki i obrażeń brzucha. U drugiego między innymi do złamania płata czołowego. Obaj nadal przebywają w szpitalach w Rzeszowie i Lubaczowie. Czeka ich długa i żmudna rehabilitacja.

Zawodnikom życzymy szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia.

Start Lisie Jamy to dominator w obecnym sezonie klasy A okręgu lubaczowskiego. Zespół wygrał 25 z 27 pojedynków, pewnie uzyskując awans do „okręgówki”. Bilans bramkowy 116-21 robi wrażenie.

Jeszcze lepszym wskaźnikiem strzelonych bramek może pochwalić się Zdrój Horyniec-Zdrój. Drużyna zdobyła aż 132 gole, tracąc 28. Przełożyło się to na 20 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. 62 zdobyte punkty pozwoliły zająć 2. miejsce w tabeli.

Teraz jednak sprawy sportowe zeszły na dalszy plan, a społeczności obu zespołów myślami są przy obu poszkodowanych zawodnikach.


foto: LKS Start Lisie Jamy

29-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)