REKLAMA

Drużyna burmistrza przedstawiła program. „Twój wybór, nasze działanie” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Drużyna burmistrza przedstawiła program. „Twój wybór, nasze działanie” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sali Gobelinowej sanockiego Zamku odbyła się konwencja wyborcza komitetu Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok. Zaprezentowano drużynę, która ubiegać się będzie o głosy sanoczan zarówno jeśli chodzi o stanowisko burmistrza miasta jak i o fotele radnych. Przedstawiono również najważniejsze punkty programu. Podczas konwencji zaprezentowano 15 najistotniejszych założeń. Związane są między innymi z ochroną zdrowia, budownictwem wielorodzinnym oraz z projektem ciepłowniczym. WIĘCEJ W NASZEJ RELACJI VIDEO.

Grafika poglądowa. Zdjęcie nadesłane – organizator

Przypomnijmy, że wybory samorządowe zaplanowano na 7 kwietnia. Druga tura odbędzie się dwa tygodnie później. Poznamy wójtów, burmistrzów i prezydentów największych miast oraz radnych na nową pięcioletnią kadencję.

Kandydaci Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok w wyborach samorządowych 2024:

Kandydat na burmistrza: Tomasz Matuszewski

Okręg wyborczy nr 1 – Śródmieście, Dąbrówka, Zatorze:
1. Andrzej Romaniak
2. Beata Maria Wróbel
3. Piotr Kot
4. Teresa Martuszewska
5. Maria Kurkarewicz
6. Joanna Gosztyła
7. Józef Hołotka
8. Daniel Jagniszczak
9. Tomasz Tutak

Okręg wyborczy nr 2 – Wójtostwo:
1. Tomasz Matuszewski
2. Ryszard Karaczkowski
3. Marian Osękowski
4. Jarosław Jachimowski
5. Maria Jolanta Trzeciak
6. Maria Anna Pilszak
7. Anna Kruczkiewicz
8. Radosław Wituszyński

Okręg wyborczy nr 3 – Błonie, Posada, Olchowce:
1. Łukasz Łagożny
2. Bogusława Małek
3. Tomasz Wachel
4. Jacek Dąbrowski
5. Katarzyna Sieradzka
6. Wojciech Piegdoń
7. Mariola Bury-Dworzańska
8. Wioletta Klocek
9. Jacek Kabala
10. Artur Rudnicki

Pełny zapis konwencji wyborczej Łączy Nas Sanok

 

Pierwsza konwencja wyborcza w Sanoku. Łączy Nas Sanok i Tomasz Matuszewski mówią: – Mamy pomysły i zapał do pracy.

Twój wybór, nasze działanie – pod takim hasłem idzie do wyborów samorządowych Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok. W niedzielę 11 lutego mieszkańcy Sanoka poznali kandydatów na radnych oraz kandydata na burmistrza, którym jest ubiegający się o drugą kadencję Tomasz Matuszewski.

Minęło pięć pracowitych lat

Kandydaci na radnych miejskich oraz kandydat na burmistrza z Łączy Nas Sanok zaprosili sanoczan do Sali Gobelinowej Zamku Królewskiego. Przy ogromnej frekwencji (krzesła dostawiano na zewnątrz Sali Gobelinowej), po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała Paulina Paszta, nawiązując do charakteru spotkania i do kampanii sprzed pięciu lat. „Mam wrażenie, ze przez ten czas wykonaliśmy sporo dobrej roboty” – mówiła prezeska stowarzyszenia Łączy Nas Sanok, a oklaski z Sali były spontanicznym i szczerym potwierdzeniem tych słów.

Za nami inwestycje i fundamenty rozwoju miasta

Tomasz Matuszewski przedstawił strategię rozwoju miasta oraz przypomniał o inwestycjach zrealizowanych i rozpoczętych w ciągu mijających pięciu lat. „To są inwestycje prorozwojowe” – zapewniał urzędujący burmistrz, mówiąc o rozpoczętej budowie mieszkań komunalnych, nowej przeprawie mostowej przez San, rekordowych inwestycjach w infrastrukturę oświatową i sportową, remontach dróg miejskich.

Nazywam się Tomasz Matuszewski

Swoją decyzję o kandydowaniu w najbliższych wyborach samorządowych urzędujący burmistrz ogłosił, posiłkując się krótkim, ale wymownym spotem: Sanok to piękne miejsce, uczyńmy go jeszcze piękniejszym i bardziej przyjaznym dla mieszkańców.

Wasz wybór, nasze działanie

Prezentacja kandydatów na radnych miejskich to ważna część konwencji. O każdym po kilka słów powiedział Tomasz Matuszewski. Są wśród nich doświadczeni samorządowcy, jak Andrzej Romaniak, Bogusława Małek, Beata Wróbel, są przedstawiciele różnych środowisk, zawodów, pasji i grup wiekowych. Ludzie aktywni w swoich środowiskach, mający na koncie sukcesy. „Twój wybór, nasze działanie” – podsumował prezentację lider Tomasz Matuszewski.

Słuchamy mieszkańców, mamy program

Kandydaci na radnych swój program wyborczy opracowali na podstawie rozmów z mieszkańcami, które często organizował w dzielnicach miasta burmistrz Tomasz Matuszewski. Główne założenia to m.in. poprawa i lepsza dostępność do opieki medycznej, mieszkania dla młodych, tańsze opłaty i nowoczesne rozwiązania w ciepłownictwie, czyste powietrze, zielone miasto przyjazne zwierzętom, sprawna i niskoemisyjna komunikacja miejska docelowo – darmowa.

Miasto dla wszystkich, zacieśnianie wspólnoty

Becikowe, program „Dietetyk w szkole podstawowej”, stypendia dla najzdolniejszych uczniów, kontynuacja zagospodarowania brzegów Sanu i tworzenie stref wypoczynku, program aktywizacji seniorów, Parki Pokoleń, program „Lato w Mieście”, który zapewni kompleksową opiekę dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w okresie wakacji – to tylko wybrane punkty programu wyborczego Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok. Kandydaci podczas niedzielnej konwencji mówili o nim szerzej, zapewne będą go teraz systematycznie ogłaszać i objaśniać mieszkańcom.

notatka nadesłana przez Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok

12-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)