Dwa medale Piotra Michalskiego! Złoto drużynowe, brąz na 500 m (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Pochodzący z Sanoka Piotr Michalski zdobył złoty medal w sprincie drużynowym oraz indywidualnie brązowy medal na dystansie 500 m podczas ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w kanadyjskim Quebecu. Dla zawodnika AZS-AWF Katowice to potwierdzenie dobrej dyspozycji, ale również aspiracji przed najważniejszymi imprezami na świecie.

Wychowanek SKŁ Górnik Sanok, a obecnie zawodnik AZS-AWF Katowice Piotr Michalski, wraz z Markiem Kanią i Damianem Żurkiem, zdobyli złoty medal Pucharu Świata w kanadyjskim Quebecu. To ostatnie zawody cyklu w tym sezonie.

Dodatkowo nasz wybitny panczenista, sięgnął po brązowy medal w indywidualnym starcie na dystansie 500 m. To kolejne wielkie sukcesy Michalskiego, które potwierdzają dobrą formę i możliwości zawodnika, dla którego najważniejszą imprezą czterolecia będą Igrzyska Olimpijskie we włoskiej Cortina d’Ampezzo w 2026 roku.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku, Piotr Michalski, Marek Kania i Damian Żurek zdobyli złoty medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen również w sprincie drużynowym. Dwa lata wcześniej Polacy z Michalskim w składzie wywalczyli brąz. Impreza odbywała się również w Heerenveen.