REKLAMA

Dwie kontrole – pięciu nielegalnych pracowników

SANOK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z placówki w Sanoku skontrolowali cudzoziemców zatrudnionych w lokalach gastronomicznych na Podkarpaciu. Czterech obywateli Wietnamu oraz Banglijczyk pracowali bez wymaganych prawem dokumentów.

Kontrole przeprowadzono 9 i 20 października na terenie Dynowa i Sanoka. Ich celem było sprawdzenie legalności pracy wykonywanej przez cudzoziemców. W wyniku przeprowadzonych działań w Dynowie mundurowi ujawnili obywatela Bangladeszu, pracującego bez odpowiedniego zezwolenia oraz bez pisemnej umowy o pracę. Natomiast podczas kontroli w Sanoku stwierdzono nielegalne powierzenie pracy 4 obywatelom Wietnamu.

Wobec cudzoziemców Komendant PSG w Sanoku wszczął postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu. Nieuczciwi pracodawcy zostaną ukarani przez sąd. Za zatrudnianie cudzoziemców wbrew przepisom grozi im kara grzywny od tysiąca do 30 tys. złotych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
nagłówek – zdjęcie poglądowe fot. pixabay.com

23-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)