REKLAMA

Działania profilaktyczne – „Alkohol ograniczona dostępność”

PODKARPACIE. Podkarpacka Policja wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie realizuje działania profilaktyczne pod nazwą „Alkohol – ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji sprawdzane są miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z przedstawicielką Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, prowadzą kontrolę w sklepie,w ramach działań profilaktycznych „Alkohol - ograniczona dostępność”.

foto. KWP

Alkohol stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi. Niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, źródłem patologii społecznych i przestępczości. Dlatego ważne jest ograniczanie jego dostępności dla osób małoletnich.

W dniach 23 i 24 września policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Komisariatu Policji w Dynowie prowadzili II edycję działań na terenie powiatów stalowowolskiego i rzeszowskiego. Sprawdzali placówki handlowe i lokale gastronomiczne pod kątem przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzą kontrolę w sklepie, w ramach działań profilaktycznych „Alkohol - ograniczona dostępność”. Na zdjęciu policjanci w towarzystwie ekspedientki.

foto. KWP

W ciągu dwóch dni odwiedzili 24 punkty sprzedaży i podawania alkoholu, w tym 5 lokali gastronomicznych. W 8 placówkach stwierdzono brak uwidocznienia informacji o szkodliwości spożywania alkoholu.

Podczas działań policjanci prowadzili ze sprzedawcami rozmowy profilaktyczne na temat obowiązujących przepisów prawa. Przekazywali także materiały edukacyjno-informacyjne oraz opracowane i wydrukowane na potrzeby akcji tabliczki informacyjne. Zakup oraz druk materiałów sfinansowany został dzięki środkom przekazanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Działania „Alkohol – ograniczona dostępność” prowadzone są od 21 do 25 września przez wszystkie jednostki Policji na terenie całego województwa. Akcja realizowana jest wspólnie z przedstawicielami Miejskich i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane są konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Źródło: KWP w Rzeszowie

25-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)