REKLAMA

Działo się! Noworoczne kolędowanie w Pakoszówce (ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA. Święta Bożego Narodzenia co prawda już za nami, ale wciąż jeszcze trwa okres świąteczny, w którym czy to w kościele, czy podczas spotkań opłatkowych śpiewamy kolędy. Z tej okazji, w niedzielne popołudnie (22 stycznia br.) w Wiejskim Domu Kultury w Pakoszówce odbył się noworoczny koncert kolęd i pastorałek.

image036_1

Muzyczny repertuar na tę okazję przygotowała Orkiestra Dęta OSP Pakoszówka oraz zespół muzyczno-obrzędowy „Pakoszowianie”. Wydarzenie zgromadziło mnóstwo słuchaczy, których ze sceny powitał sołtys miejscowości Jerzy Bieleń.

Jako pierwsza wystąpiła orkiestra dęta, która zaprezentowała zarówno polskie tradycyjne kolędy, jak i znane wszystkim zagraniczne piosenki np. „all I want for Christmas” czy „Last Christmas”. W utworze pt. „uciekali, uciekali” zaprezentowała się młodziutka, wschodząca wokalistka Wiktoria Dąbrowska, którą wokalnie wspierała Katarzyna Adamiak z zespołu „Pakoszowianie”.

Oczywiście nie zapomniano, że 21 i 22 stycznia to ważne daty w kalendarium — Dzień Babci i Dziadka! Wraz z serdecznymi życzeniami dla wszystkich babć i dziadków, zebrani wspólnie z orkiestrą odśpiewali gromkie „sto lat”. Następnie na scenę wkroczyli Pakoszowianie, którzy repertuarem znanych kolęd i pastorałek porwali publiczność do wspólnego śpiewu. Spotkanie zakończono wspaniałym, słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez niezawodne panie z KGW Pakoszówka.

źródło: Gmina Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ: SANOK: Spektakl „Dziewczynka z zapałkami” w Sanockim Domu Kultury


24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)