REKLAMA

Dzielnicowi zatrzymali sprawcę kradzieży mercedesa!

Dzielnicowi z jarosławskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież mercedesa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wykorzystał okazję, że na prywatnej posesji w Chłopicach w pojeździe znajdowały się kluczyki, uruchomił samochód i odjechał. Został zatrzymany przez mundurowych na parkingu. 25-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godz. 11.30, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży mercedesa z prywatnej posesji w Chłopicach. Skierowani na miejsce dzielnicowi ustalili, że 51-latek przyjechał mercedesem na teren rodzinnej posesji, gdzie pozostawił pojazd z kluczykami w środku. Mężczyzna udał się do zabudowań gospodarczych, aby załadować do samochodu drewno kominkowe i przewieźć je do swojego miejsca zamieszkania. W pewnym momencie usłyszał dźwięk zapalonego silnika. Gdy wyszedł przed dom zauważył, że ktoś odjeżdża jego pojazdem. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego samochodu na kwotę 15 tys. złotych.

Dzielnicowi, w trakcie wykonywania w tej sprawie czynności, patrolując miejscowość Chłopice, zauważyli na przysklepowym parkingu poszukiwanego mercedesa. Za kierownicą znajdował się mężczyzna. W samochodzie włączone było światło cofania, a kierujący był przygotowany do odjazdu. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Chłopice, którego przewieźli do komendy, gdzie mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Zatrzymany 25-latek usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany samochód wrócił już do właściciela.

źródło: KPP Jarosław

25-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)