REKLAMA

Dzień Dziecka z Policją (VIDEO, FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci brzozowskiej komendy, na zaproszenie organizatorów, w ubiegłą niedzielę, uczestniczyli w Brzozowie i w Jasienicy Rosielnej w piknikach z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Edukacja poprzez zabawę dała możliwość przekazać najmłodszym ważne dla ich bezpieczeństwa informacje.

303-264663

Organizatorzy zadbali, by podczas pikników zorganizować różne stanowiska promocyjo-edukacyjne instytucji publicznych, społecznych, w tym także Policji. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie zorganizowali stanowiska, na których prezentowali sprzęt używany podczas codziennej służby. Nie zabrakło też odblasków i ulotek informacyjnych na ważne tematy związane z profilaktyką. Najmłodsi mogli zasiąść za kierownicę radiowozów i poczuć się jak prawdziwy policjant. Na zorganizowanym miasteczku ruchu drogowego dzieci wcielały się w kierowców i pod czujnym okiem funkcjonariusza poznawały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy z chętnych mógł na pamiątkę otrzymać swój osobisty odcisk palca, co znalazło wielkie zainteresowanie wśród najmłodszych. Podczas rozmów z mundurowymi, dzieciaki chętnie zadawały pytania o zawodzie policjanta, zasady działania sygnałów dźwiękowych i świetlnych w radiowozach. Za wszelką cenę chciały usłyszeć o tajnikach pracy policjanta. Podczas rozmów dzieciom i im opiekunom przekazano ogólne zasady bezpieczeństwa.

Na każdym ze stanowisk, dzięki uprzejmości innych instytucji, policjanci mogli wykorzystać alkogogle i narkogogle (symulatory stanu trzeźwości i działania substancji odurzających). Tłumaczyli przy tym dzieciom i ich opiekunom w jaki sposób postrzegany jest świat przez osobę będącą pod wpływem takich środków odurzających i jak niebezpieczne jest to podczas kierowania pojazdami. Chętni mogli pokonać ustawiony tor z założonymi goglami.

Współpracowano z Urzędem Gminy w Jasienicy Rosielnej oraz Fundacją Libertatem, które użyczyły alkogogle, narkogogle oraz mobilne miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KPP Brzozów


07-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)