REKLAMA

Ekstremalne Bieszczady, czyli Runmageddon w Lesku! (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Tej lokalizacji nie spodziewał się nikt. Wielu obstawiało, że Runmageddon powróci na Kocierz lub na śląskie tereny JSW. Tym razem jednak Organizator postawił na zupełną nowość. Runmageddon, organizator najpopularniejszego w Polsce cyklu biegów z przeszkodami, po raz pierwszy zawita w malowniczy rejon Bieszczad. 24 i 25 października zawodnicy z całego kraju zmierzą się z ekstremalnym wyzwaniem w Lesku. Będzie to ostatni event w sezonie 2020, kończący tegoroczne zmagania.

Na Podkarpacie ściągną jak zawsze debiutanci, miłośnicy sportów ekstremalnych oraz fani najtrudniejszych formuł w roku – Hardcore i Ultra.

Na tych, którzy wybiorą trasę Hardcora czeka wyzwanie 21 kilometrów najeżone 70 przeszkodami. Ci natomiast, którzy zdecydują się na Ultra zmierzą się z dwoma okrążeniami trasy Hardcora, łącznie więc będą musieli pokonać 42 kilometry i 140 przeszkód. Uczestnicy w trakcie swojego wyzwania będą mogli napić się ciepłej herbaty i doładować specjalnymi przekąskami w specjalnie przygotowanych do tego punktach, a na szczęśliwców, którzy dotrą do mety czekać będzie ciepły posiłek zapewniany przez partnera Organizatora, czyli firmę Melvit.

Dla tych, którzy chcą podjąć się wyzwania, ale na mniejszym dystansie, przewidziana jest formuła Rekrut, czyli 6 kilometrów z 30 przeszkodami. Chętni mogą dokonać zapisu online za pośrednictwem strony internetowej biegu, na której mają okazję zapoznać się także z kalendarzem nadchodzących imprez w sezonie 2021.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

źródło: Karina Cywińska / materiały nadesłane

12-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)