Ewa Sieradzka kandydatką na burmistrza Sanoka. Prawie 4 tysiące podpisów na listach! (ZDJĘCIA)
SANOK / PODKARPACIE. Ewa Sieradzka wystartuje w wyborach na burmistrza Sanoka! Informację tę podajemy jako pierwsi. Ewa Sieradzka to mieszkanka Sanoka, dyrektorka Centrum Usług Społecznych w Bukowsku. Wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Miasto Sanok. – Chcę, aby Sanok był lepszy, aby mieszkańcom żyło się tutaj lepiej. Liczę na młodych i dlatego chcę tworzyć im warunki do rozwoju, do satysfakcjonującej pracy, moim celem będzie między innymi stworzenie strefy inwestycyjnej i laboratorium biznesu dla młodych – mówi naszemu reporterowi Ewa Sieradzka.
W poniedziałek 4 marca upłynął termin zgłaszania kandydatów do rad gmin, powiatów i sejmików w zbliżających się wyborach samorządowych. Większość komitetów opublikowała już swoje listy.
Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, które pojawiały się w przestrzeni publicznej, będziemy mieli czwartego kandydata na burmistrza Sanoka! Została nim Ewa Sieradzka z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Miasto Sanok. Jak zaznacza sama kandydatka, jest to jeszcze informacja nieoficjalna, gdyż podobnie jak inne komitety, Nasze Miasto Sanok czeka na weryfikację zgłoszeń kandydatów przez komisję wyborczą.
Faktem jest jednak, że podpisy pod listami komitetu Nasze Miasto Sanok i Nasz Powiat złożyło blisko 4 tysiące osób.
– Otrzymaliśmy nieprawdopodobnie duże zaufanie wśród społeczności lokalnej, za co serdecznie dziękujemy. Blisko 4 tysiące osób złożyło podpisy udzielając poparcia naszym listom, a zarazem kandydatom do Rady Miasta Sanoka i Powiatu Sanockiego, tj. ponad 350% więcej niż minimum wymaganej liczby – napisała w mediach społecznościowych Ewa Sieradzka.
– To dla nas znak, że to co robimy jest potrzebne. To też siła napędowa dla naszego Zespołu i zobowiązanie wobec Państwa. Już nikt nas nie zatrzyma. Efektywnie i sumiennie pracować będziemy na rzecz naszego miasta i powiatu. Te ostatnie dni to był bardzo intensywny okres. Siła w ludziach!!! – dodała.
Wiadomo też, że komitet ma już opracowany program dla Sanoka.
– Przygotowaliśmy program najlepszy z możliwych. W najbliższym czasie przedstawię Państwu szczegóły – zaznaczyła Ewa Sieradzka.
W rozmowie z naszym reporterem, Ewa Sieradzka zdradza najważniejsze założenia programowe oraz swoje odczucia związane ze startem w wyborach.
– Chcę, aby Sanok był lepszy, aby mieszkańcom żyło się tutaj lepiej. Liczę na młodych i dlatego chcę tworzyć im warunki do rozwoju, do satysfakcjonującej pracy, moim celem będzie między innymi stworzenie strefy inwestycyjnej i laboratorium biznesu dla młodych. Pracuję w Centrum Usług Społecznych, dlatego bardzo ważne są dla mnie aspekty związane z pomocą społeczną, zdrowiem, opieką i rodziną. Potrafię skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne, mam w tym zakresie doświadczenie oraz wykształcenie. Ważnymi obszarami będą dla mnie również: infrastruktura komunikacyjna, edukacja, kultura, sport oraz przestrzeń miejska – przekazała nam Ewa Sieradzka.
– Dzięki mojej ścieżce zawodowej doskonale znam bieżące potrzeby społeczne. Wiem, z czym borykają się osoby starsze, znam sytuację kobiet na rynku pracy i towarzyszące jej ograniczenia czy wykluczenia. Wiem, jak wygląda codzienność osób samotnie wychowujących dzieci i opiekujących się osobami niepełnosprawnymi. Nie jest to wiedza z informatorów, ale z osobistego zaangażowania i doświadczenia, podpartego wykształceniem.
Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że konwencja wyborcza kandydatki na burmistrza Sanoka odbędzie się w najbliższy piątek 8 marca o godzinie 15:30.
Ostateczny termin na zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mija 14 marca.
grafika poglądowa, foto Ewa Sieradzka: Facebook
Listy kandydatów w wyborach samorządowych uzupełniamy na bieżąco tutaj na wybory.esanok.pl:
Przypomnijmy, że portal eSanok.pl jako pierwszy podał do wiadomości potwierdzone już decyzje czy to samych kandydatów, czy też czołowych komitetów wyborczych dotyczące startu w wyborach na burmistrza Sanoka.
Wiadomo, że z Komitetu Wyborczego Wyborców Demokraci Ziemi Sanockiej wystartuje Sławomir Miklicz, były wicemarszałek województwa podkarpackiego i były przewodniczący sejmiku. Konwencja wyborcza odbędzie się 15 marca. Będziemy ją dla Państwa relacjonować.
Nie jest już też tajemnicą, że o fotel gospodarza miasta powalczy Grzegorz Kozak, który jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Na ten moment nie mamy informacji o dacie konwencji wyborczej wiceprzewodniczącego Rady Miasta Sanoka.
Wystartuje także rzecz jasna urzędujący burmistrz Tomasz Matuszewski. Podobnie jak w 2018 roku, będzie kandydatem Łączy Nas Sanok. Konwencja wyborcza stowarzyszenia odbyła się 11 lutego. Jako jedyne medium przygotowaliśmy z tego wydarzenia kompleksową relację, czyli transmisję na żywo, relację video z wywiadami oraz obszerną galerię zdjęć.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
SANOK: Wiemy, kto wystartuje w wyborach na BURMISTRZA!
grafika poglądowa, foto: UM Sanok, archiwum prywatne
Zgodnie z rozporządzeniem prezesa rady ministrów, wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2024 r. II turę zaplanowano na 21 kwietnia.
Kalendarz wyborczy:
do dnia 4 marca 2024 r. do godz. 16:00
– utworzenie obwodów głosowania w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz oddziałach zewnętrznych takich zakładów i aresztów oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów, – zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy.
do dnia 8 marca 2024 r.
– podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz o siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika, – zgłaszanie komisarzom wyborczym kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
do dnia 13 marca 2024 r.
– przyznanie przez Państwową Komisję Wyborczą jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw.
do dnia 14 marca 2024 r. do godz. 16:00
– zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.
do dnia 15 marca 2024 r.
– przyznanie przez komisarza wyborczego, wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do sejmiku województwa i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą.
do dnia 18 marca 2024 r.
– przyznanie przez komisarza wyborczego numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów do rady powiatu i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą ani przez komisarza wyborczego wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, – powołanie przez komisarzy wyborczych obwodowych komisji wyborczych.
od dnia 23 marca 2024 r. do dnia 5 kwietnia 2024 r. do godz. 24:00
– nieodpłatne rozpowszechnianie w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze.
do dnia 25 marca 2024 r.
– podanie do publicznej widomości, w drodze rozplakatowania obwieszczeń: a) terytorialnych komisji wyborczych o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, b) gminnych komisji wyborczych o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, – zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych, w tym za pomocą nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a, oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, – zgłaszanie zamiaru skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego lub bezpłatnego transportu powrotnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, w gminie, w której w dniu wyborów nie funkcjonuje gminny przewóz pasażerski.
do dnia 28 marca 2024 r.
– podanie do publicznej wiadomości informacji o organizacji w gminach wiejskich lub miejsko-wiejskich, w dniu wyborów, bezpłatnego gminnego przewozu pasażerskiego, o którym mowa w art. 37f § 1 Kodeksu wyborczego.
do dnia 29 marca 2024 r.
– składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.
do dnia 4 kwietnia 2024 r.
– poinformowanie wyborców niepełnosprawnych oraz wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, którzy zgłosili zamiar skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego, o godzinie transportu w dniu głosowania.
w dniu 5 kwietnia 2024 r. o godz. 24:00
– zakończenie kampanii wyborczej.
w dniu 7 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00 ‑ 21:00
– głosowanie.
kalendarz wyborczy: PKW
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.