REKLAMA

FOTOWOLTAIKA. Mój Prąd 3.0 czas start!

Wytwarzanie i zużywanie energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na własne potrzeby, przedział mocy 2-10 kW, inwestycje podłączone do sieci OSD, koszty kwalifikowane od dnia 1 lutego 2020 r. oraz poziom dofinansowania zależny od zakresu rzeczowego inwestycji – to zasady, które będą obowiązywały w trzeciej odsłonie programu „Mój Prąd”. – zapowiada wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski. – Rozpoczęcie nowego naboru planujemy od 1 lipca br. – dodaje.

Jak zaznacza minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka program ten jest bardzo oczekiwany przez mieszkańców Polski.

Program „Mój Prąd” cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Dzięki niemu nasz kraj przeżywa prawdziwy boom fotowoltaiczny. W ubiegłym roku w Polsce zainstalowano 2,2 GW w PV – to dwukrotnie więcej niż w 2019 r. – informuje minister Kurtyka.

To program przyjazny dla użytkownika. Jednak w trzeciej edycji jego dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe komponenty, które pozwolą konsumować więcej wytworzonej energii przez prosumentów. – wyjaśnia.

Program „Mój Prąd” będzie finansowany ze środków unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r. Zatem wnioskodawcy, którzy zakupili instalację przed ogłoszeniem naboru – ale po 31.01.2020 r. – będą mogli skorzystać z dofinansowania po spełnieniu innych warunków określonych w programie. Finansowane będą projekty zakończone i podłączone do sieci OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego). Przedział mocy instalacji 2-10 kW w trzeciej edycji programu będzie utrzymany.

Mój Prąd 3.0. Jakie dofinansowanie?

Dofinansowanie z „Mojego Prądu” trafi do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Osoby te będą mogły skorzystać z dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej i/lub dodatkowe elementy służące autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej. Szczegóły trzeciej edycji programu „Mój Prąd” wraz z przewidywanym budżetem na jego realizację zostaną podane wkrótce. Nabór planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r. (z możliwością przedłużenia) lub do wyczerpania alokacji środków.

Firma TASOL zajmie się wszystkim

  • Doradzi, zaplanuje, zainstaluje (wizyta, audyt u klienta za darmo). Do każdego klienta podchodzimy profesjonalnie, indywidualnie.
  • Profesjonalnie wykonamy kompleksowo montaż całego systemu.
  • Uruchomimy, zrobimy pomiary.
  • Pomożemy w formalnościach, wnioskach z PGE oraz w uzyskaniu dofinansowania z programu „Mój Prąd”.
  • Dajemy najdłuższe gwarancje.
  • Serwisujemy i opiekujemy się naszym klientem, nasz klient nigdy nie jest pozostawiony „samemu sobie”.

TASOL – najstarsza (od 2002 r.) sanocka firma z największym doświadczeniem w okolicy. Wykonaliśmy najwięcej instalacji w powiecie sanockim i okolicach, dzięki czemu posiadamy rozległą wiedzę praktyczną i teoretyczną. Z naszych usług korzystają klienci indywidualni jak i firmy, ponieważ nigdy nie zawodzimy. Dlatego nie trać czasu i słońca, powierz swoją inwestycje w pewne ręce. Umów się na darmowy audyt. Naszą dewizą jest jakość bez kompromisów.

Czerteż 194A (hala TAGEX)
38-500 Sanok

tel.: 660 744 428
tel.: +48 13 46 38 332
e-mail: j.bronski@tagex.com.pl

www.tasol.pl

 

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

REALIZACJE TAGEX:


26-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: