REKLAMA

Giertych do Bąkiewicza: Moi wujkowie mogliby cię odstrzelić!

Pro-unijna demonstracja zwołana przez Donalda Tuska w Warszawie spotkała się ze zdecydowaną kontrą narodowców. Patrioci pod wodzą Roberta Bąkiewicza m.in. zagłuszali wystąpienia „uniokratów”. W trakcie akcji zagłuszona została również pani Wanda Traczyk-Stawska, weteran Powstania Warszawskiego. Sytuację skomentował Roman Giertych, zwracając się bezpośrednio do Roberta Bąkiewicza.

– Panie chamie skończony – zaczął Roman Giertych na opublikowanym nagraniu. Naiwązał tym samym do słów pani Wandy Traczyk-Stawskiej, które padły podczas prounijnej demonstracji. Incydent, podczas którego kobieta została zagłuszona, stał się wodą na młyn dla lewicy. Ta zaczęła głośno wytykać zgromadzonym kontrdemonstrantom hipokryzję. Z okazji skorzystał także Roman Giertych.

– Gdyby w roku ’44, roku, który tak czcisz na koszulkach i w tatuażach, koledzy pani Wandy Traczyk-Stawskiej, na przykład mój wujek Bogdan Saski, ps. „Bohun”, zobaczyli cię na ulicach Warszawy, jak hailujesz z kolegami, to z pewnością donieśliby właściwym władzom Armii Krajowej. Zapadłby krótki wyrok. A drugi z moich wujków, który był w jednostce Agat, m.in. walczył w akcji pod Arsenałem, Józef Saski, ps. „Katoda”, bez wahania wydałby wyrok – stwierdził Giertych na nagraniu. Dodał jednak, iż narodowcy wyświadczyli opozycji pewną przysługę.

– Myślę, że to, co panie Bąkiewicz wczoraj zrobiłeś, próbując zagłuszyć bohaterkę Powstania, było w pewien sposób przysługą dla opozycji i dla Polski. Bo pokazałeś, w jaki sposób rząd, który cię sponsoruje, podchodzi do sprawy patriotyzmu. Myślę, że to odsłonienie prawdziwego oblicza patriotyzmu PiS-u będzie miało bardzo istotne konsekwencje dla przyszłych wyborów – oceniał w swoim wywodzie Giertych. – PiS przestanie się podpierać patriotyzmem, bo zestawienie pana, panie Bąkiewicz z bohaterkami Powstania Warszawskiego było porażające – podkreślił.

12-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)